10 zaujímavých vstavaných skríň od Feddooru

20190702112443_titulka.jpg

Premýšľate nad zmenou vo vašej domácnosti? Niekedy stačí málo - vymeniť záclony, kúpiť si nový izbový kvet či ozdobný vankúš. Ak však hľadáte zmenu, ktorá bude aj praktická, stavte na vstavanú skriňu.

Prečo? Vstavaná skriňa využíva efektívne každý centimeter priestoru. Budete mať viac úložného priestoru a zároveň môžete prípadný neporiadok rýchlo skryť. Veľkou výhodou vstavaných skríň je, že si ich viete navrhnúť podľa svojich predstáv a potrieb - bez šuflíkov, s väčším priestorom na vešanie vešiakov, s košom na bielizeň - výber je len na vás. My vo Feddoore vám ponúkame naše služby. Zaujíma vás naša práca? Pripravili sme si výber 10 prepracovaných vstavaných skríň z našej dielne.

1. Rustikálna vstavaná skriňa

 52803717_1139437156217098_2834420283530543104_n.jpg

Vidiecky štýl nevyjde nikdy z módy - je čistý a praktický zároveň, rovnako ako aj vstavaná skriňa v tomto štýle. Púta najmä prepracovanými zaťahovacími dverami, ktoré kombinujú drevo s presklenou vitrážou, ktorá je navyše doplnená detailom v podobe prekríženého prvku, ktorý vyzdvihuje jej rustikálnosť.

2. Farebné prevedenie podľa vašich predstáv

uplne vstavana skrina, dievcenska izba, drevo- biela s plameniakovou ruzovou - kopia.JPG

Nikde nie je napísané, že vstavená skriňa musí byť len drevené, prípadne so zrkadlom na dverách. Vo vašej domácnosti môže byť pokojne výrazným a dominantným nábytkom, ktorý určuje nádych celej izby. Pre našich klientov sme pripravili vstavené skrine podľa ich požiadaviek. 

3. Úložný priestor na mieru

korpus vstavanej skrine, orech, spalna - kopia.JPG

Keďže vstavaná skriňa je predovšetkým miestom, ktoré slúži ako úložný priestor, musí tomu zodpovedať aj jej vnútorné usporiadanie. Ak napríklad máte vo svojom šatníku prevažne šaty, ktoré máte zavesené na vešiakoch, rozšírte časť určenú na vešanie. Ak však obľubujete napríklad klobúky, ideálnym úložným priestorom pre ne bude viac poličiek.

vstavana skrina-rohova-vonkajsi roh, hodba - kopia.JPG

 

4. Plus ďalší kus nábytku

2 - kopia.JPG

Vďaka tromu, že vstavaná skriňa sa vyrába na mieru, je možné variovať nielen jej vnútorné usporiadanie, ale aj vonkajšie steny. Vďaka tomu je možné využiť bočnú stenu skrine na rohové police či dokonca ju spojiť s pracovným stolom a skrinkou. Efektívne sa tak využije aj priestor pri vstavanej skrini.

dievcenska izba - kopia.JPG

5. Rohová vstavaná skriňa

DSCN0965 - kopia.JPG

Predsieň či chodba v bytoch je pomerne malým priestorom, ktorý by však zároveň mal poskytnúť dostatok miesta na ukladanie topánok, búnd, dáždnikov či doplnkov. Rohová skriňa využíva všetok priestor - od steny až po jej bočné ukončenie. Pre klienta sme pripravili takúto skriňu na mieru aj s policou, ktorá siaha od stropu až po podlahu v rovnakom drevenom dekore. Vďaka dvom posuvným dverám je prístup do skrine ľahký a neobmedzený aj napriek polici.

6. Moderné materiály

vstavana skrina v podkrovi, drevodekor- biela, dvere- kombinacia bieleho a cierneho lacobelu - kopia.jpg

Celkový dojem vstavanej skrine závisí od materiálu, z akého je vyrobená. Vaši hostia nevidia do jej vnútra, ale vidia jej zovňajšok. Luxusný nádych skrini dodá sklo - moderný materiál, ktorý môže byť použitý na dverách predelovo alebo celoplošne.

7. Atypické umiestnenie

DSCN1639 - kopia.JPG

To, čo znamená „vstavaná skriňa na mieru” sa najľahšie demonštruje na našej práci, kedy sme vstavané skrine vyrobili a vstavali do neštandardných priestorov. Šikmé či znížené stropy sú v domácnostiach obľúbené, no vytvárajú tzv. hluché miesta, ktoré majú menej využití. Aj to sa však dá využiť ako úložný priestor, len treba vedieť, ako na to.

9. Tmavšie drevené prevedenie

18519986_744694679024683_300339869364686631_n - kopia.jpg

Najčastejšie používanými drevenými dekormi sú svetlejšie variácie, napríklad javor. Izbu vie oživiť aj tmavšie drevo, ktoré pôsobí masívnejšie a luxusnejšie. Hodí sa do väčších miestností, ktoré nie je potrebné opticky zväčšovať svetlými farbami. Vnútorné prevedenie skrine pritom môžete ponechať v základnej bielej farbe.  

9. Tapeta, ktorá zaujme

DSCN0416 - kopia.JPG

V súčasnosti patria medzi trendy v bývaní tapety. Tapetuje sa obvykle jedna stena v miestnosti - celá alebo len jej časť, ak ide o vyrezávaný formát tapety. Rovnako dekoratívne sa dajú využiť aj posuvné dvere vstavenej skrine. Vybrať si môžete z ponuky obrázkov alebo si nechať zrealizovať svoj vlastný grafický nápad, pričom sa rozhodnete vy, či bude tapeta celoplošná alebo len predelová.

10. Podľa vás

Na záver by sme vám radi predstavili výsledok našej práce, ktorý prezentuje širokú variabilitu vstavaných skríň - od materiálového prevedenia, ktoré už dávno nemusí byť drevené, až po efektívne využitie priestoru, ktorý máte k dispozícii.36898679_2085683558170464_281774065348247552_n.png

Samozrejme, toto je len výber vstavaných skríň, ktoré sú z našej dielne. Radi prekonzultujeme aj vaše predstavy a zmeníme podľa nich váš domov, kontaktuje nás na telefónoom čísle  +421 905 601 167, +421 903 802 909, napíšte nám na kosice@feddoor.sk alebo nás navštívte na Komenského 8 v Košiciach.