Šatníky

Výhody našich šatníkov

Výhodou šatníka pred vstavanými skriňami je, že sú väčšie, priestrannejšie, prehľadnejšie a je ľahšie v ňom udržiavať poriadok. Šatníkom môžeme nazvať väčší výklenok v miestnosti ktorý je zakrytý posuvnými dverami. Šatník môže byť aj súčasťou spálne do ktorého sa vstupuje posuvnými alebo otváracími dverami.

V dnešnej modernej dobe pri plánovaní výstavby rodinných domov alebo väčších bytov architekti navrhujú a plánujú priestor pre šatník samostatné miestnosti (izby) do ktorých sa vstupuje z chodby, spálne alebo kúpeľne. Keďže šatník nám poskytuje dostatok priestoru, hĺbka políc môže byť väčšia a nie sme obmedzovaní ako pri vstavaných skriniach.
Kvalitný šatník

Vybavenie šatníkov

Vybavenie šatníka
Vnútorné vybavenie šatníkov navrhujeme podľa špecifických potrieb a požiadaviek zákazníkov. Podobne ako pri vstavaných skriniach je potrebné si zvážiť aký priestor potrebujeme na vešanie (ich šírka, výška a hĺbka, počet), na zásuvky a police, prípadne doplniť šatník praktickými doplnkami ktoré nám uľahčia priehľadnosť a manipuláciu s oblečením.

Pri navrhovaní šatníka môžeme zvoliť viac výsuvných a sklopných doplnkov, pretože pri ich používaní nám nezavadzajú posuvné dvere ako pri vstavaných skriniach. Ak máte v šatníku topánky alebo vysávač, odporúčame ich uložiť do uzatvorenej priehradky šatníka, kvôli prachu aby sa nedostal na spodnú bielizeň ktorá ide priamo na kožu.
Úplne vstavaná skriňa – ide o vstavanú skriňu ktorú nevidieť a je zabudovaná vo výklenku steny – nevstupuje do priestoru miestnosti – takáto skriňa zvyčajne nemá bočné dosky, uchytenie políc je priamo na steny výklenku -posuvné dvere takejto vstavanej skrine sú súčasťou priečky miestnosti.
Čiastočne vstavaná skriňa- vstavaná skriňa je ukončená bočnu doskou v priestore , druhý bok je na stene- pri tomto type skrine si ľubovoľne volíme šírku a výšku skrine- bočnú dosku môžeme doplniť otvorenými policami do priestoru.
Samostatné stojace skrine – je skriňa ktorej boky sú v priestore- môže priestor rozdeliť- môže obsahovať aj dno(spodnú dosku) aj zadnú stenu- dá sa premiestniť.
Rohové skrine – je ideálnym riešením pri nedostatku miesta(jednoizbový byt, chodba, predsieň)- viac úložného priestoru- volíme svetlejšie materiály- opticky zväčšujú a rozjasňujú priestor.
Podkrovné skrine – sú najvhodnejšie do podkrovných miestností so šikmými stenami- šikminy sú na boku alebo vzadu na stene- korpus aj posuvné dvere nie je problém prispôsobiť takým parametrom.
Atypické riešenia – sa vyrábajú výlučne na mieru- šikmé podkrovné skrine s posuvnými alebo otváracími dverami- využitie priestoru pod schodmi- využitie akéhokoľvek atypu na úložný priestor.