5 tipov ako využiť komodu

20180521125919_5tipovakovyuzitkomudu.jpg

Komoda bola obľúbeným kusom nábytku našich babičiek a inak tomu nie je ani teraz. Dokáže nahradiť menšiu skriňu a dokonca vytvoriť ideálny priestor pre vaše dekorácie. Tento praktický kus nábytku sa veľmi šikovne zmestí do každého miestnosti a dokáže uskladniť všetko, čo si inde nenašlo svoje miesto. Stačí si premyslene vybrať materiál, z ktorého bude komoda vyhotovená a hodiť sa bude do každého kútu v byte či dome.

 

V kuchyni

Vďaka menším rozmerom je možné komodu umiestniť aj do menšej kuchyne, kde viete veľmi šikovne skryť utierky, dózy a iné kuchynské pomôcky. Okrem toho môže slúžiť ako dekorácia ak na ňu umiestnite misu s naaranžovaným ovocím, či vázu s kvetmi.

 

V detskej izbe

Pri výbere komody do detskej izby dbajte na to, aby bola dostatočne priestranná a aby sa ľahko otvárala. Taktiež je ideálne ak má komoda určená do detskej izby okrem zásuvok aj dvierka pre variabilné uskladnenie vecí. Myslite na to, že vaše dieťa bude do nej odkladať nielen oblečenie, ale aj hračky. A kam dať všetky výstavné autíčka alebo bábiky? No predsa na komodu. Vďaka tomu si vaše dieťa bude môcť dekorovať priestor v izbe podľa seba.

 

V obývačke

V obývacej miestnosti môže komoda slúžiť nielen ako odkladací priestor, ale aj ako dizajnový kúsok. V obývačke môžete upustiť uzdu fantázie a vybrať si farebný typ, ktorý bude akousi dominantou v celom priestore. Alebo si pokojne vyberte svetlú komodu, ktorú zladíte so stenami, čo opticky zväčší celý priestor.

Chcete obývačkou ohúriť svojich hostí? Vytvorte z komody mini bar. Horná časť poslúži ako barový pult a zásuvky, či poličky skryjú všetky nápoje a poháre.

 

V spálni

Komoda v spálni vytvorí odkladací priestor na ponožky, pančuchy, či spodné prádlo. Taktiež je možné využiť ju ako stojan na televíziu, či odkladací priestor na šperky. Ideálne je ladiť ju s posteľou. Ak máte posteľ s kovovým rámom, nebojte sa vybrať si komodu s kovovými prvkami.

 

Na chodbe

Určite sa aj vám stalo, že na chodbe vznikol nevyužitý kút, ktorý zíval prázdnotou. Menšia komoda je do takéhoto priestoru ideálna. Odkladať do nej môžete čiapky, rukavice, šály, poprípade aj kľúče alebo slnečné okuliare. Pred odchodom z domu budete tak mať všetko potrebné hneď po ruke.

Hľadáte riešenie na mieru a neviete si rady? Kontaktujte nás a my vám radi poradíme.