Aká skriňa sa hodí do detskej izby?

20180314133726_shutterstock_583411114_easy-resize.com(002).jpg

Detská izba nie je len miestnosťou, kde dieťa býva. V detskej izbe sa od malička formuje ďalšia veľká osobnosť rodiny, a preto nie je len izbou ale hneď celým svetom vašej ratolesti. Keďže je dnes možností pre dekorácie a zariadenie izieb obrovské množstvo, rodičia zvyknú zariaďovať detské izby tematicky. Pri hocakej téme bude ale dôležitou súčasťou detskej izby skriňa. Ako na výber vhodnej skrine do detskej izby? Radi vám s ním pomôžeme.

Zvoľte tému

Ako sme spomenuli, pri zariaďovaní izby je vhodné zvoliť si jednu tému a tej sa držať pri nosných kusoch nábytku i dekoráciách. Celková téma by mala byť blízka tomu, čo sa vášmu dieťaťu páči. Je dôležité, aby sa vo svojej izbe cítilo dobre a bezpečne. Ak je už dieťa väčšie, určite ho zapojte aj do vyberania farieb, tvarov, či materiálov všetkých komponentov. Koniec koncov, dôležité je, aby sa páčila hlavne jemu. Vašou úlohou bude v spolupráci s odborníkmi vo svojom odbore skĺbiť to, čo si praje vaše dieťa s tým, čo je vám cenovo dostupné.

Nech hrá farbami

Ako sme spomenuli, pri zariaďovaní izby je vhodné zvoliť si jednu tému a tej sa držať pri nosných kusoch nábytku i dekoráciách. Celková téma by mala byť blízka tomu, čo sa vášmu dieťaťu páči. Je dôležité, aby sa vo svojej izbe cítilo dobre a bezpečne. Ak je už dieťa väčšie, určite ho zapojte aj do vyberania farieb, tvarov, či materiálov všetkých komponentov. Koniec koncov, dôležité je, aby sa páčila hlavne jemu. Vašou úlohou bude v spolupráci s odborníkmi vo svojom odbore skĺbiť to, čo si praje vaše dieťa s tým, čo je vám cenovo dostupné.Nech hrá farbamiDetská izba si pýta farby. Stavte na veselé a hravé farby a ich kombinácie. Dievčenskú ružovú môžete dať dokopy aj s výraznou žltou či fialovou. Obľúbená farba pre chlapcov – modrá môže byť v kombinácii s tyrkysovou či sivou. Vyhnite sa tmavým a ponurým farbám. Ak zariaďujete izbu pre dvoch súrodencov môžete zvoliť neutrálnejšiu farbu, napríklad zelenú alebo zvoliť zariaďovanie izby „pol na pol“ a vyhovieť tak obidvom. To isté platí aj pri výbere skrine. Určite môžete siahnuť po spomínaných farbách, ale v poriadku bude aj klasické drevo v svetlejších odtieňoch.

Keď zrkadlo, tak multifunkčné

Veľkým zrkadlám od stropu po podlahu sa v detskej izbe určite vyhnite. Ak predsa len zvolíte skriňu s vonkajším zrkadlom, uprednostnite zrkadlá v forme predelu. V takom prípade bude slúžiť aj ako istý druh nástenky, kde si môže dieťa lepiť fotky, dekorácie či fosforujúce nálepky. Prípadne naň môžete zavesiť i svetielka a celý priestor tak zútulniť.

Správne využitie priestoru

Čo sa týka vnútorného priestoru, pri skriniach pre deti je dôležité nezabudnúť na ich výšku a najfrekventovanejšie police a zásuvky umiestniť nižšie. Do vyšších partií im odložíte sezónne oblečenie či lyžiarsku výstroj. Hrany jednotlivých políc by mali byť oblejšie – s ABS, aby sa deti nechtiac nedoškriabali či neudreli.

Stavte na praktickosť

Povrchová úprava či štruktúra materiálov by mala byť matnejšia. Lesklý povrch by zbytočne upozorňoval na detské „capanice“ od lepkavých rúk. Poznáme predsa deti a tak zvoľme materiály, ktoré sa budú ľahko čistiť i ošetrovať a ktoré prežijú aj menšie „nehody“.Pri zariaďovaní detskej izby zapojte hlavne fantáziu. Tak svoju ako aj svojho dieťaťa. Pri dekoráciách sa môžete spoločne vyhrať a pri troche šikovnosti jednoducho vytvoriť aj vlastné. Návodov na ich vytvorenie je na internete nespočetné množstvo.