Ako splniť svoje novoročné predsavzatia?

20200113081430_depositphotos_27409643_xl-2015.jpg

Starý rok je už za nami a z toho nového sa už neúprosne ukrajuje. Nový rok sa tradične historicky spája s novoročnými predsavzatiami. Predsa len, máme šancu začať akoby odznova a možno lepšie. Novoročné predsavzatie je želanie, túžba, cieľ, ktorý nás napĺňa a je akýmsi zmyslom nasledujúceho roku.

Depositphotos_83410454_xl-2015 – kópia.jpg

Každé želanie nám len ukazuje nedostatok, ktorý pociťujeme v určitých oblastiach života. Ako si stanoviť to svoje ? Nie je na škodu, ak sa vrátite o jeden-dva rokov naspäť. Objektívne posúdime naše pôvodné predsavzatia, ktoré sme si dali... čo sa nám podarilo splniť a naopak v čom sme zlyhali. Na základe týchto hodnotení, zvažujeme tvorbu predsavzatí do nasledujúceho roku. Keďže, len 12% šťastlivcom sa podarí naplniť svoje predsavzatie, poradíme vám ako byť úspešný.

Zverejnite svoje ciele

Najčastejšie novoročné predsavzatia: prestať fajčiť, schudnúť, piť menej alkoholických nápojov nás vedú k prospešným cieľom. A predsa, niekto len túži stať sa lepším a milším človekom, iní chcú zlepšiť svoje zdravie, či zdravšie sa stravovať, posilňovať, športovať- túžia trebárs vyhrať bežeckú súťaž, byť v nejakom športe najlepší. Akúkoľvek métu ste si dali, zverejnite ju!

Konkretizujte a merajte

Nechcem schudnúť, chcem dať dole 3kg, nechcem mať lepšiu kondičku, ale budem cvičiť každý deň 30 minút a v nedeľu mám zaslúžené voľno. V priebehu roka nesplatím všetky dlhy, ale každý mesiac odložím pár EUR...

Začnite pomaly

Začnite skromne a postupne spĺňajte jednoduchšie ciele , následne pokračujte so zložitejšími. Každý z týchto úspechov potrebuje aj silnú motiváciu. Dôležité je uvedomiť si, že musíme zdolávať veľa prekážok  venovať im  viac času a popasovať sa s nimi. Výsledkom tohto úsilia bude splnenie vášho predsavzatia.

Reálne a dosiahnuteľné ciele

Možno si hovoríte: „ Nechcem si upraviť len zdravie alebo mať krásne partnerstvo , mať skutočných priateľov, dostatok času alebo mať vnútorný pokoj a mier,  ale chcem zmeniť okolie a zútulniť domov, v ktorom žijem." Konečne začnem triediť nepotrebné veci typu: „to sa niekedy zíde“ a zbavím sa ich. 

Depositphotos_75597485_xl-2015.jpg

Prerobím podlahy, vymením nábytok a všetky užitočné a potrebné veci schovám do elegantnej a praktickej vstavanej skrine alebo šatníka. Maličkosti schovám do štýlovej komody.  Nové doplnky a dekorácie nech zdobia police v obývacej miestnosti, prípadne romantická lampa nočný stolík, alebo zrkadlo v predsieni vešiakovú stenu.

Depositphotos_2629388_xl-2015.jpg

Naším najhlavnejším novoročným predsavzatím je, aby všetci naši zákazníci boli spokojní s našou prácou. Nech im robia radosť a skrášľujú ich príbytky.