Ako ušetriť miesto v šatníku

20240207152355_feddoor_poriadokvskrini.png

Ak si chceme uchovať spálňu reprezentatívnu, určite dôležitým faktorom ja aj udržiavanie si poriadku vo vstavanej skrini alebo šatníku. Je to pre nás veľmi dôležité a určite nám aj šetrí čas ako by v opačnom prípade vládol v skrini neporiadok. Akým spôsobom je najlepšie ušetriť miesto v šatníku? Aký je najpraktickejší spôsob skladovania oblečenia, ponožiek a doplnkov? Ktoré odevy je lepšie uložiť a ktoré zavesiť?

O tom ktoré oblečenie je vhodnejšie zavesiť alebo skladať nám určuje typ oblečenia, aký na dizajn a z akej látky je vyrobené. Preto súčasťou šatníkov  a vstavaných skríň sú police a vešiaky.

FEDDOOR_ODEVY NÁCHYLNÉ NA POKRČENIE

Odevy náchylné na pokrčenie

- ľanové oblečenie, satén, čipka či hodváb sú náchylné na pokrčenie, preto najlepšie je ich zavesiť. Navyše košele a saká je taktiež najvhodnejšie vešať.

- skladané materiály, ktoré sa rozťahujú obsahujú elastan, ktorý je veľmi pružný, ľahký, nekrčí sa a je príjemný na dotyk. Elastan obsahujú zvyčajne športové odevy – napríklad na cyklistiku, lyžiarske odevy ,ale aj rôzne úplety, bavlnené košele, pleteniny. Tieto odevy je vhodné skladať.

Rozhoduje aj váha

- niektoré oblečenie je také ťažké, že vám môže ohnúť alebo zlomiť vešiak, preto je vhodné ich skladať. Niektoré kúsky odevov obsahujú ozdoby, šperky.  Sú ťažšie a majú tendenciu klesať a deformovať sa. Je lepšie ich zavesiť. Niektoré značkové veci si vyžadujú starostlivé zaobchádzanie napríklad- svadobné šaty alebo obleky, smokingy. Odborníci ich odporúčajú skladovať v plastových vrecúškach , aby si udržali tvar.

FEDDOOR_skladovanie šiat

Návrh vstavanej skrine / šatníka

- nakonfigurovať vstavanú skriňu alebo šatník nám určujú odevy ktoré budeme viac vešať alebo skladať. Napríklad vešiaky nám umožňujú väčšiu skladnosť odevov ako police.

Čo zavesiť ?

KOŠELE A BLÚZKY – sa bežne nosia ako autfity. Vďaka ich reprezentatívnemu profesionálnemu vzhľadu budete vyzerať v práci alebo na formálnych udalostiach šik. Ak nemáte čas na žehlenie každý deň, zaveste ich, zabránite ich pokrčeniu.

ŠATY – či už ide o oblečenie vyrobené z ľanovej látky alebo šaty z pružných materiálov je najvhodnejšie ich vešať na ramienka nakoľko obe sa ľahko pokrčia.

MIKINY, BUNDY A OBLEKY – prečo musia visieť a nemôžeme ich zložiť? Pretože riskujeme ich pokrčenie alebo poškodenie, najmä zimný kabát. Sú ťažké a objemné a nie sú vhodné na skladanie. Obleky musia vyzerať hladko a človek sa musí cítiť pohodlne. To isté platí pre sukne, nohavice a bundy.

FEDDOOR_obleky v skrini

Čo zložiť ?

TRIČKA, POLOKOŠELE – sú vhodnou alternatívou ku košeliam a oblekom na gombíky. Nakoľko sú vyrobené z hrubej tkaniny, aj z elastanu je zvyčajne ich zložiť. Pri zavesení by  ovplyvnilo ich tvar natiahnutím.

PULOVRE, SVETRE – zvyčajne sú objemnejšie a ťažšie ,takže je potrebné ich zložiť, čím sa nevyťahajú a nezdeformujú a šetria miesto vo vstavanej skrini alebo šatníku.

ŠPORTOVÉ ODEVY – sú vyrobené zvyčajne z elastických materiálov. Ľudia ich nosia doma, v telocvični alebo pri športových aktivitách. Určite nebude vadiť ak sú trocha pokrčené, takže najlepšie je ich zložiť.

Neporiadok v šatníku nás znechucuje a tlmí vašu náladu a sťažuje hľadanie odevov. Staršie kúsky outfitov zbytočne zaberajú priestor v skriniach a nútia novšie oblečenie, uložiť niekde do iných nepriehľadných skriniek alebo pod posteľ. Správne roztriedenie a organizácia nám vám uľahčí jeho hľadanie aj udrží poriadok. Oblečenie z ľahkej látky je lepšie zavesiť a ťažie oblečenie je potrebné zložiť.

Ak si chcete kúpiť vstavanú skriňu alebo šatník na mieru , kontaktujte nás na našich prevádzkach FEDDOOR na Bellovej 7 v Liptovskom Mikuláši, Komenského 39 v Košiciach  a v Poprade, alebo nám napíšte na info@feddoor.sk, zavolajte na tel. čísla 0907 221 197/ 0907 404 262 /0905 601 167, prípadne si vyskladajte vstavanú skriňu v našom konfigurátore.