Ako zriadiť doma pracovný kútik?

20210209101806_depositphotos_5015971_xl-2015-min.jpg

Sen mnohých zamestnancov je nový normál.. práca z domu je dnes už všednou realitou. To, že má svoje benefity, ale aj úskalia je už známe každému z nás.

128793641_127608922320168_8109571898816711321_n-min

Práca z pohodlia domova poskytuje určitú mieru flexibility, nízke nároky na pracovný „outfit“ a vysokú mieru sústredenia sa.. To najdôležitejšie je vytvoriť si funkčný kancelársky kútik. Ako na to?

Nie vždy rozmery nášho príbytku nám dovoľujú mať svoju pracovňu (izbu) len pre seba. Vtedy, treba pracovnú zónu vytvoriť. Takýto pracovný kútik nezaberie veľa miesta, stačí si vyhradiť  priestor z niektorých  miestností domu alebo bytu. Za určitých okolností si pracovňu môžete zriadiť aj v obývačke, v kuchyni či otvorenej spoločenskej zóne vášho bytu alebo domu.

Pracovné pohodlie je nevyhnutné, preto je dôležitý správny výber písacieho stola. Ten má byť dostatočne komfortný, ergonomický a vhodný pre našu prácu. Je totiž rozdiel, či je váš home office občasný, alebo tam budete sedieť denno denne.

Depositphotos_164703216_xl-2015-min

Nezabudnite aj na taký zanedbateľný faktor akým je slnečné žiarenie, ktoré dokáže ovplyvniť náladu a aj pracovné nasadenie. Svetlo by nemalo dopadať priamo na monitor a zároveň nesvietiť do očí.

Na záver veľa funkčných úložných priestorov len umocňuje zážitok z pravého home officu. Všetky tlačivá , faktúry a zmluvy ukladáme do šanónov rôznych rozmerov. Masívna knižnica alebo vstavaná skriňa je vhodný priestor na ich prehľadné uskladnenie. Prečo nemať vo svojej vlastnej kancelárii zriadenú aj knižnicu s obľúbenou beletriou, odbornou literatúrou alebo časopismi. Inšpiráciu tak budete mať hneď poruke.

Akokoľvek úžasná sa môže javiť na prvý pohľad práca z domu, až skúsenosti vám ukážu ako ste sa mýlili. Home office je ideálny najmä na prácu s vysokým stupňom koncentrácie. Zatvorení medzi štyrmi stenami máte istý predpoklad na vysokú mieru sústredenia.... No domáce prostredie, šantiace deti, neposedný psík, to všetko odvádza vašu pozornosť. Od tendencie odbiehať myšlienkami preč od cieľa a odkladať dokončenie vecí na neskôr vás môže ochrániť aj účelný a premyslený dizajn vášho domáceho pracovného kútika.

Depositphotos_21631383_xl-2015-min

Pri zriaďovaní efektného pracovného kútika môžete voliť rôzne farby ale aj materiály (drevo, sklo, zrkadlo) a môže pôsobivo zapadnúť do štýlu vášho interiéru. Najdôležitejší je váš pocit šťastia a  spokojnosti. Svoj vysnívaný „kútik“ si môžete načrtnúť na papier a pošlite nám vaše požiadavky na emailovú adresu info@feddoor.sk alebo nám zavolajte na tel. čísla 0907221197 alebo 090740462.

Naša spoločnosť pripravuje nový konfigurátor vstavaných skríň ktorej bude v blízkej budúcnosti na našej webovej stránke www.feddoor.sk