Aký nábytok nesmie chýbať vo vašej spálni

20191203094739_shutterstock_1074071576.jpg

Spálňa je jediná miestnosť v dome, kde si dokážete odpočinúť na niekoľko hodín. Ide o vašu oázu pokoja. Preto kvôli dobrému spánku odborníci odporúčajú mať spálňu orientovanú na sever alebo severovýchod kvôli chladnému vetru, ktorý odtiaľto vanie. Taktiež by spálňa mala byť v najpokojnejšej časti domu. Keď už máte takéto základné veci vyriešené, je potrebné si ujasniť, aký nábytok vo vašej spálni nesmie chýbať.

Veľká skriňa

shutterstock_667030669.jpg

Dnes je ideálnym riešením pre úložný priestor v spálni vstavaná skriňa. Ak váš byt nemá šatník, je výborným nápadom práve takáto skriňa. Nemusíte sa obávať o nedostatok skladovacie priestoru. V lete si sem odložíte zimné bundy a v zime sandálky. Často majú tieto skrine zabudované veľké zrkadlo, ktoré sa vám v spálni určite zíde.

Rýchly odkladací priestor

shutterstock_582409912.jpg

Či už pôjde o stoličku, komodu alebo vešiak, v spálni by ste určite mali mať nejaký nábytok určený na rýchle uloženie oblečenia. Veď zaručene poznáte ten pocit, keď prídete domov a nič iné si neprajete, len si ľahnúť do postele. Najprv topánky a po nich aj šaty odhodíte len tak do rohu. Lenže potom príde ráno a vy to musíte upratať. Preto je veľmi šikovné mať takýto nábytok.

Koberec

shutterstock_757938742.jpg

Neexistuje nič lepšie, ako keď si po prebudení položíte nohy na teplučký a jemný koberec. Kedysi bolo moderné mať koberec v každej izbe domu. Teraz je zase in drevená podlaha či parkety. Ale ak chcete, aby vaša spálňa bola útulná, tak si k posteli položte aspoň krátky koberec, ktorý bude priamo pod vašimi nohami po prebudení. Len jedno upozornenie - vyberajte si koberec v jemnejších farbách.

Polička na veci

Ženy majú vo zvyku zbierať veľa pre nich dôležitých vecí. Aj muži si vedia priniesť nejakú drobnosť z dovolenky, ktorá im ju pripomína. A presne na takéto suveníry a maličkosti je skvelá polička. Poukladajte si na ňu všetko, čo vo vás vyvoláva príjemné spomienky. Pred odpočinkom potrebujete mať pokojné a príjemné myšlienky. Vystavte si tam fotografie svojej rodiny a známych, keďže spálňa je srdcom celého domu. 

Základom spálne je posteľ

shutterstock_1200865963.jpg

Ako sme už vyššie spomínali, spálňa je miestom odpočinku. Preto je najzákladnejším nábytkom, bez ktorej by spálňa ani nemohla existovať, posteľ. Mala by byť postavená oproti dverám, aby ste videli, kto vchádza do izby. Čelo postele by malo byť pri stene a nie v strede izby. Ale je len a len na vás, kde si posteľ postavíte. Ide o váš spánok a vy sami najlepšie viete, kde je ideálne miesto pre vašu posteľ. 

shutterstock_1097056469.jpg

Jedna rada na záver: Nehromaďte si v spálni zbytočnosti. Využívajte ju na spánok, relax, čítanie či trávenie času s najbližšími. Neskladujte v nej domáce spotrebiče, keďže ide o miestnosť v dome, ktorá slúži na upokojenie a uvoľnenie.