Chyby pri zariaďovaní interiérov

20180824101739_chyby5.jpg

Zariadenie nového obytného priestoru si vyžaduje nemálo času a prostriedkov. Príslovie ”môžeš si kúpiť dom, no nemôžeš si kúpiť domov” je aj v tejto sfére aktuálne. Domovom, je priestor v ktorom máme hlavne svojich blízkych, ale musíme sa v ňom cítiť aj sami príjemne. Domácu pohodu vytvára aj zariadenie domácnosti. Preto je dobré sa pred zariaďovaním poradiť s profesionálom a navrhnúť najvhodnejšie riešenia.

Nevhodné farby

Výber vhodných farieb stien je jedným z prvotných rozhodnutí pri zariaďovaní nového priestoru. Následne je dobré zladiť farebne nábytok a podlahy. Pri zariaďovaní použite len určitý počet odlišných farieb. Zladiť celé bývanie v odtieni jednej farby môže byť fajn, ale takýto priestor môže pôsobiť nudne. Pre laika je najjednoduchšie dodržiavať pravidlo troch farieb. Ak vašu vysnenú komodu v danej farbe nevyrábajú, nechajte si ju vyrobiť na mieru v danom farebnom prevedení. U nás si môžete vybrať až zo 64 farieb a odtieňov.

chyby1.jpg

Miešanie štýlov

Mať obývačku v provensálskom štýle a industriálnu kuchyňu je možno niekoho snom, ale určite nie pastvou pre oči. Pri plánovaní je vhodné vybrať si jeden štýl a orientovať sa iba naň v celom obytnom priestore. Ak je problém zohnať určité kusy nábytku v danom štýle snažte sa mu aspoň priblížiť.  Zapadnú do priestoru a sú častokrát aj kvalitnejšie, oproti kusovému nábytku z obchodných domov.

chyby2.jpg

Prispôsobenie sa priestoru

V malom byte sa určite nebude dobre vynímať obrovská vstavaná skriňa uprostred izby. Dobrým riešením je pri malých výmerách obrátiť sa na profesionálov a nechať si nábytok vyrobiť tak, aby presne zapadol do priestoru. Tí dokážu zariadiť malé priestory vkusne, ale hlavne funkčne. Izby už nebudú pôsobiť ako malé a preplnené. Priestor sa opticky zväčší a presvetlí.

chyby3.jpg

Vlastná kreatíva

Bývanie zariadené podľa najnovších trendov môže pôsobiť dokonale, avšak domovom ho nazveme len ťažko. Každý priestor si zaslúži dotyk osoby, ktorá v ňom býva a preto je vhodné do každého priestoru umiestniť niečo vlastné a kreatívne. Nie je potrebné mať na to talent a umeleckú dušu. Stačí ak nové police zaplníme svojimi obľúbenými knihami alebo si vyrobíme vlastné obliečky na vankúše. Ako sa hovorí: “ Kreativite sa medze nekladú.”

chyby4.jpg

Zariaďovanie nového bývania je jedným z najkrajších období v živote, a preto sa vyhnite stresu a poraďte sa s profesionálmi. My vo Feddoor vám svojimi skúsenosťami a tipmi zariadime nový domov presne pre vás.