Dokonalé kráľovstvo pre princezné

20180702134809_kralovstvopremaleprincezne(5).jpg

V katalógoch o bývaní dnes nájdete množstvo nápadov, ako skrášliť vašu domácnosť podľa aktuálnych trendov. Výnimkou nie sú ani detské izby, pri ktorých sa nemusíte báť žiadneho kreatívneho nápadu.

Síce sa o ženách hovorí, že sú nerozhodné, ale každá malá slečna vie, ako má vyzerať jej vlastné dokonalé kráľovstvo. To nemusí byť celé ružové...

Nebojte sa farieb

Niet lepšej miestnosti v domácnosti, kde sa môžete pri výbere farieb vyšantiť, ako je detská izba. Ak malá princezná trvá na ružovej, môžete ju skombinovať napríklad so žltou, čím vytvoríte teplé a hravé priestory, alebo ju zjemníte bielou.

Ak sa nemusíte držať ružovej farby, pokojne zaexperimentujte s oranžovou či fialovou.

Kvetiny a svetielka

Vytvoriť ozajstné dievčenské kráľovstvo nie je možné bez kvetín. Samolepiace fólie vedia ozvláštniť farebnú stenu, rovnako ako fotografie v rámčekoch či nástenka.

Obľúbeným interiérovým doplnkom sú rôzne svietiace reťaze, ktoré sa kedysi využívali výlučne na Vianoce. Dnes sú bežnou súčasťou spální – nájdete ich obmotané okolo lampy, čela postele či na parapetnej doske. Vašej dcére spríjemnia a zútulnia izbu najmä počas dlhých zimných večerov.

Princeznovský baldachýn a závesy

Izbu zútulnia aj závesy na okne, pri ktorých je ponuka látok, materiálov a vzorov taká široká, že sa nemusíte báť toho, že nenájdete nič, čo by ladilo.

Bývať tak, ako bývajú princezná často znamená baldachýn nad posteľou. Namiesto tradičného štvoruholníkového môžete zvoliť jemnejšiu kruhovú verziu, ktorú jednoducho zavesíte nad posteľ.

Multifunkčná izba

Z dievčenskej izby pripravte kráľovstvo rozdelené na zóny a aktivity. Písací stôl bude slúžiť na domáce úlohy či kreslenie, ukladací box a skrinka s hračkami ako hrací kútik. Nezabúdajte ani na priestranný šatník. Ako výborná alternatívna poslúži vstavaná skriňa v ktorej dokážete využiť priestor od podlahy až samotný strop.

Pri zariaďovaní detskej izby pre dcéru sa angažujú najmä matky, ktoré by ale nemali zabudnúť vypočuť aj požiadavky tej, pre ktorú je izba zariaďovaná. Môže to byť skvelý čas matky a dcéry.