Domov podľa feng šuej

20180824104111_fengshui5.jpg

Zariaďovanie nového domova alebo prerábanie toho starého prináša kopec otázok. Domov podľa feng šuej vám pomôže tieto otázky vyriešiť. Prinesie do vašej domácnosti novú energiu a pokoj. Stačí, ak sa budete riadiť našimi tipmi pre začiatočníkov.

Základným krokom, ktorý odporúčame hneď na začiatku, je vpustenie svetla a vzduchu do priestoru. Zbavte sa tmavých, hrubých závesov alebo záclon a vpustite do miestnosti denné svetlo.

feng shui4 (1).jpg

Vzduch osviežite aj tým, že si zaobstaráte izbové rastliny, zvlhčovač vzduchu alebo začnete pravidelnejšie vetrať.

feng shui6.jpgVchod do domu či bytu by mal pôsobiť príjemne a budúcich návštevníkov priam vítať. Svetlé farby a kombinácie sú tu na správnom mieste. Obývaciu izbu v duchu feng šuej zariadite podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel. Najdôležitejšou súčasťou je sedacia súprava, ktorú nikdy neumiestňujte pod okná ani pred vchod do obývačky. Sediacim môže prítomnosť okna alebo dverí za chrbtom prinášať pocit nepohodlia.

feng shui2 - kópia.jpgV kuchyni sú najdôležitejším prvkom umývadlo a sporák. Symbolizujú oheň (jing) a vodu (jang), čiže hlavné protichodné prvky feng šuej. Ideálne je medzi nimi vytvoriť čo najväčší rozostup, aby sa zabezpečila rovnováha. V priestoroch jedálne je ideálne umiestňovať zrkadlá, ktoré môžu byť súčasťou napríklad aj vstavaných skríň.

feng shui1.jpgNajdôležitejším priestorom je spálňa, keďže človek prespí až tretinu svojho života. Čím kvalitnejší spánok máme, tým sa nám viac darí v pracovnom, ale aj osobnom živote. Preto je výber postele a jej umiestnenie tak dôležité. Posteľ by sa čelom mala opierať o pevnú stenu a pred posteľou by mal byť dostatok priestoru pre pohyb. Po zobudení by ste mali priamo hľadieť na inšpiratívny predmet vo vašom živote. To vás po zobudení nabije energiou a vy budete celý deň pozitívne naladený.

feng shui3.jpgNašimi tipmi si domov zariadite podľa feng šuej v pár krokoch. Už dva - tri kroky dokážu váš domov zpozitívniť. Prajeme vám veľa energie a harmónie v každodennom živote!