Jarné upratovanie poteší vašu skriňu, aj vašu hlavu

20200415170551_depositphotos_55050791_xl-2015.jpg

Jarné slniečko a prebúdzajúca sa príroda symbolizujú začiatok niečoho nového. Túžime zmeniť dekorácie, priestory, alebo aspoň, poriadne poupratovať.

Väčšina ľudí si dnes dlhé chvíle, počas ktorých ostali uväznení vo vlastných domácnostiach, kráti upratovaním. Šatníková skriňa je často zdrojom frustrácie a niekedy sa zdá, akoby nebolo možné udržať v nej poriadok. Vezmite to do svojich rúk a urobte to poriadne, neprekladajte len z police na policu, z jednej skrine, do druhej, žiadne: „to sa niekedy zíde“

Depositphotos_169139756_xl-2015.jpg

Poriadok v skrini je odrazom vášho poriadku v hlave! Majte prehľad vo vašom šatníku a zistíte aké je to oslobodzujúce. Poradíme vám ako na to:

1. Najprv všetko, čo ste si tak poctivo nahromadili vyhádzať! Áno, vaša skriňa musí zostať úplne prázdna. Necháme na vás kde, na posteľ, na zem, proste je potrebné dosiahnuť bod nula.

2. V prvom kole zoberte každý kúsok do ruky a pocitovo roztrieďte.. jednoducho, podľa toho, či ich ľúbite. Tu by malo ísť do nemilosti asi 1/3 oblečenia

3. Držte sa zaužívaného pravidla dva roky a dosť!

Depositphotos_338481708_xl-2015.jpg

Veci, ktoré si vás neužili posledných 24 mesiacov asi nebudú súčasťou vášho základného portfólia šatníka. Zabudnite na argumenty: do tohto kúsku ešte schudnem, tento budem nosiť na exotické dovolenky, tento outfit stál hriešne peniaze .

4. Dajme veciam druhú šancu ! Nevyhadzujme zbytočne, miesto toho rozdávajme radosť a úsmev. Staré, alebo v našich očiach nie príliš IN kúsky podarujme, vymeňme, zrecyklujme.

5. Zimné oblečenie, kabáty, čiapky a rukavice presunieme, alebo odložíme na iné miesto, prípadne do krabíc a s potešením vyberieme letné oblečenie.

Depositphotos_34016719_xl-2015.jpg

Osobitná kapitola sú ponožky bez páru. U nás doma sme ich teraz spočítali 15 a stále si nevieme vysvetliť, kde sa nachádza tá zvyšná pätnástka. Ponožky bez páru sú dnes IN, tak, buď založíme prosperujúci „dedoles“, alebo sa skúsime venovať ručným prácam a začneme vyrábať handrové bábiky, alebo ich naplníme levanduľou a použijeme ako vonné vankúšiky do skrine...

Zabudnite na skladanie ponožiek do úhľadnej „guličky“, ponúkame vám jednoduchý postup, ako dosiahnuť efektívny štvorec a vaše ponožky budú zoradené ako vojaci.

Depositphotos_167445308_xl-2015.jpg

Dostali sme sa do situácie, ktorej sme doposiaľ nikdy nemuseli čeliť. Vynára sa množstvo otázok a my takmer zúfalo hľadáme odpovede. Využime toto spomalené životné tempo a urobme si poriadok!

Vo vašej skrini, aj v hlave!