Led osvetlenie rozžiari váš domov

20180824105225_led3.jpg

Výber vhodného osvetlenia je jedným zo základných krokov pri zariaďovaní interiéru. Naše telo reaguje na rôzne typy osvetlenia iným spôsobom. Napríklad svetlo obsahujúce modré vlnenie naše telo povzbudzuje a drží nás sústredených. Naopak, žlté vlnenie má za následok uvoľňovanie melatonínu, ktorý je zodpovedný za spánok. Preto je tak veľmi dôležité umiestňovať do rôznych miestností aj rôzne druhy osvetlenia. Vyhnete sa tak problémom so spánkom a sústredením.

led1.jpgV spálni sa úplne vyhnite modrým žiarovkám. Zvoľte radšej žlté svetlo, ktoré pôsobí upokojúco a uvoľňuje. Príliš silným osvetlením by ste si mohli narušiť cirkadiánny rytmus a privodiť nespavosť.

led2.jpgNaopak, do pracovne a dennej miestnosti, akou je napríklad obývačka, kľudne umiestnite biele osvetlenie. Do obývačky je vhodná aj kombinácia bieleho a žltého osvetlenia, ktoré je možné zapnúť oddelene.

LED3.jpgKuchyňu a jedáleň osvetlíme bielym svetlom. Je pre to jednoduchý dôvod, väčšina z nás v nich začína svoje ráno. Biele svetlo nás preto prebudí aj po ťažkej noci.

LED4 (1).jpgLed osvetlenie vo vstavanej skrini alebo šatníku vás ráno dokáže taktiež prebudiť a pomôže vám v zbytočnom prehrabávaní sa vo veciach, najmä v tmavé zimné rána. Myslite preto na jeho osadenie pri montáži vstavanej skrine alebo zariaďovaní šatníkov.

Existuje viacero možností, ako si tieto priestory osvetliť. Môžeme napríklad použiť bodové led svetlá, alebo zvoliť led pásy, ktoré namontujeme na spodok políc a osvetlíme tak jednotlivé časti skrine.

vstavaná skriňa s posuvnými dverami, chodba, drevodekor - vnútro-javor, bky + dvere - vanilka, zrkadla, kovanie profil  -satén, Košice (1).jpg

Do kúpeľne sú vhodné led svetlá odolné voči vode, ktoré sú dobre utesnené aj voči prachu a nečistotám. Vašu novú kúpeľňu krásne rozžiaria a prebudia vás počas rannej sprchy.

LED6.jpgVeríme, že vám naše tipy pomôžu pri výbere vhodných led svetiel a žiaroviek do vašej domácnosti. Ak si nie ste niečím istý, radi vám pomôžeme, poraďte sa s našim profesionálom v predajni.