Oživte detskú izbu rýchlo a jednoducho!

20190429110330_shutterstock_303259640.jpg

Detská izba je obvykle tým najpestrejším priestorom v domácnosti. Rodičia sa pri jej navrhovaní a dekorovaní môžu realizovať sami, ale čoraz častejšie majú čo povedať do realizácie svojho vlastného priestoru aj deti - najmä ak už sú trochu staršie.

Základom detskej izby je, ako inak, posteľ na spanie, písací stôl na domáce úlohy, učenie sa či kreslenie, ale aj polica alebo skrinka s hračkami spolu s priestorom, kde sa s danými hračkami môže dieťa hrať.

shutterstock_487248307.jpg

Svoje deti zapojte najmä do výberu dekorácií. V detskej izbe sa medze nekladú - pokojne môže hýriť všetkými farbami, môže mať jednu celú stenu bodkovanú, fosforeskujúci strop, ktorý svieti v tme… Ak vaše dieťa má predstavu, ktorú viete zrealizovať v rámci svojich možností, určite to urobte. Je síce pravdou, že detský vkus sa mení rýchlejšie ako u dospelých ľudí, no zaručujeme vám, že ak vo svojej izbe vaše dieťa uvidí realizáciu svojich vlastných nápadov, nielen že ho to poteší, ale posunie vpred jeho kreativitu. A ktovie, či práve takto nezačne jeho kariéra úspešného interiérového dizajnéra.

Jednou z ekonomicky najprijateľnejších a zároveň aj jednoducho realizovateľných dekorácií detskej izby sú tapety, ktoré posledné roky zažívajú skutočný comeback. Oproti minulosti sa však využívajú prevažne na oblepenie jednej steny či dokonca aj menšej plochy - napríklad vstavaná skriňa. Dobrý nápad, čo poviete?

shutterstock_92801302.jpg

Kreatívne a zároveň personalizované vstavané skrine vám ponúka spoločnosť Feddoor. Originálne skrine s vaším obľúbeným dizajnom alebo vašou fotografiou oživia každú miestnosť, o to viac vedia oživiť detské kráľovstvo.

ruzova.jpg

Malý pretekár si môže vybrať tapetu so svojimi obľúbenými animovanými postavičkami, kým malú princeznú poteší ružová kvietkovaná tapeta. Táto jednoduchá a pritom výrazná dekorácia sa môže aplikovať celoplošne na celé dvere vstavanej skrine alebo len predelovo. Na možnosť tejto dekorácie myslíte už pri výbere dreveného prevedenia skrine - voľte jemnejší odtieň dreva s menej výraznou textúrou, aby ste nemali problém s doladením tapety.

Potešte svoje deti novinkou v ich detskej izbe a zároveň aj tým, že ich prizvete na toto „dospelácke” rozhodovanie. Spoločné chvíle pri hraní, pomáhaní s domácimi úlohami či večernej rozprávke si užijete omnoho viac, ak pritom budete vidieť dekoráciu, na ktorej ste pracovali spolu.

shutterstock_1038006511.jpg