Prehľadný a štýlový kancelársky priestor

20180725092055_shutterstock_689989237.jpg

Či sa nám to páči, alebo nie, v práci trávime väčšinu nášho času. Obvykle sa nám to nepáči, a preto sa niekedy aj s nevôľou pozeráme okolo seba na naše pracovné prostredie. Prečo si však nevytvoriť priestor, v ktorom sa nám bude pracovať dobre a príjemne?

Ak si zariaďujete vlastnú kanceláriu po svojom, premyslite si, ako chcete, aby vyzerala. Je dôležité vybrať si materiály, ktoré v nej budete používať - sklo, drevo… Ale aj farby.

shutterstock_1039479499.jpg

Pri pojme štýlová kancelária sa obvykle vynorí predstava priestoru, ktorý je prevedený v tmavších farbách. Tie sú totiž nadčasové a pôsobia luxusnejšie. Samozrejme, ak máte obľúbenú farbu jasnú a pestrú, za žiadnu cenu sa jej nevzdávajte. Je to váš pracovný priestor, tak si ho spríjemnite tak, aby vyhovoval vám.

shutterstock_287214764.jpg

Kancelária by mala byť presvetlená, aby ste nezaspávali. Najlepšie je prirodzené svetlo, pomôcť mu môžu aj lampy, ktoré priestor navyše zútulnia.

Potrebný nábytok

Základ zariaďovania kancelárie tvorí pre väčšinu z nás výber nábytku, ktorý bude vaším spoločníkom počas práce.

Doprajte si kvalitný pracovný stôl, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky - či už veľkosťou, alebo zásuvkami. Je známym faktom, že sa nedá pracovať v neporiadku. Preto si na svojom stole udržiavajte poriadok - žiadne kôpky fasciklov so zmluvami a faktúrami, nedopitá káva, mobil...

shutterstock_286755875.jpg

Sedavé zamestnanie je často horšie než to, pri ktorom ste 8 hodín na nohách. Aby ste predišli bolesti chrbta, alebo ju aspoň zmenšili, doprajte si dostatočne široké a výškovo nastaviteľné kancelárske kreslo s anatomickým operadlom.

Na všetky pracovné dokumenty a papiere, ktoré nemôžete vyhodiť, je najlepšia vstavaná skriňa. Jedným potiahnutím dverí v nej schováte všetko, čo by vaši klienti či návšteva nemusela vidieť. Zároveň ale môže poskytovať prehľadné rozdelený priestor, v ktorom sa budete ľahko orientovať.

Cíťte sa ako doma

Aj svoju kanceláriu si môžete zútulniť rovnako, ako to robíte vo svojej domácnosti. Ako vhodný doplnok do pracovného priestoru môže byť napríklad koberec či milá rohožka vo vstupe, ktorá navodí dobrú náladu každému.

Prázdne steny kancelárie si rovnako zútulnite, napríklad na to môžete použiť police. Dekorujte ich izbovou rastlinou, knihami, fotografiou v ráme.

Keďže ide o váš pracovný priestor, neklaďte si medze len preto, lebo niečo je trendy a niečo nie. Samozrejme, kancelária má stále vyzerať reprezentujúco, ale môže odrážať aj vášho ducha.