Premena šatníka pred letom

20230615153119_feddoor00002.jpg

Presúvanie oblečenia v šatníku často znamená prechod z jedného ročného obdobia do ďalšieho. V zimnom období nosíme hrubšie a ťažšie oblečenie a z blížiacou sa jarou začíname nosiť ľahšie oblečenie. Takýmto spôsobom sa posúvame k prípravám na leto. Pripravovane zmeny šatníka na leto musia prebiehať správnym spôsobom, aby sme sa vyhli stresu, módnemu chaosu v letnom horúcom období. Ponúkame niekoľko typov ako pripraviť svoj šatník na leto.

Zbavte sa starého outfitu

Pri kontrole oblečenia na leto snažte sa byť rázny a rozhodnejší. Pri každom kúsku oblečenia si spomeňte,  kedy ste ho mali naposledy na sebe. Ak si nespomeniete, ja najvyšší čas ho posunúť ďalej. Môžete ho venovať charite alebo odniesť do najbližšieho zberného kontajnera. No pred odovzdaním skontrolujte v akom stave je oblečenie, poškodené opravte, neopraviteľné zlikvidujte. Takýmto zbavením starých veci vznikne priestor navyše pre nové modernejšie kúsky oblečenia. Ak ste pri nákupoch letného outfitu to prepískli, ponúka sa vám možnosť prerobiť starú skriňu na novšiu modernú vstavanú skriňu s posuvnými dverami alebo s pántami.

feddoor00004

Vyčistite alebo vyperte oblečenie

Uistite sa či priečinky pre zimné oblečenie sú vyčistené a zbavené prachu. Odevy ktoré ste nosili v chladnom zimnom období zbavte škvŕn, prípadne ich vyperte, aby boli pripravené na nosenie, keď nastanú chladné jesenné a zimné dni. Možno sa to zdá zbytočné, no oceníte to, keď sa zima vráti.

Zreorganizujte si letné oblečenie

Keďže ste sa zbavili mimosezónneho oblečenia a upratali ste vstavanú skriňu pričom vám vznikol väčší úložný priestor , je dôležité si urobiť inventúru aj v letnom oblečení. Kúsky letných outfitov ukladajte do predných časti vstavanej skrine. Trička, kraťasy, šaty, košele s krátkymi rukávmi, nohavice by mali byť vpredu šatníka, zatiaľ čo masívnejšie, ťažké odevy ukladajte do zadných časti šatníka. Veci ktoré sa nezmestia do skrine uložte do vákuových sáčkov a vysajte vzduch. Týmto vznikne viac úložného priestoru. Toto usporiadanie oblečenia vám umožní zistiť, či je potrebné niečo doplniť, či vám niečo nechýba.

Zistite čo potrebujete doplniť

Pred nákupom letného oblečenia zvážte čo budete nakupovať. A to-  čo potrebujete alebo na to – čo si želáte!! Prvotným kritériom  pred nákupom je výška vášho rozpočtu. Napíšte si zoznam položiek ktoré potrebujete a po ktorých túžite. Na základe toho pred vstupom do obchodu budete vedieť čoho sa musíte držať. Na druhej strane zistíte, že nič nepotrebujete ani nechcete, čo vám pomôže ušetriť peniaze.

 feddoor00001

Ako si ušetriť čas pri obliekaní

Už sme si urobili poriadok v šatníku, zbavili sa nepotrebného oblečenia, zistili po čom túžime alebo potrebujeme. Je najvyšší čas pripraviť si svoje najlepšie oblečenie. Ak nechceme strácať čas pri rannom obliekaní , je dôležité si dopredu vybrať odevy , ktoré na nás skvele vyzerajú. Ak uprednostníte blúzky pred ľahkými sakami, zaveste ich viac do prednej časti vstavanej skrine. Voľte položky, ktoré upútajú vašu pozornosť. Takto vhodne zladíte oblečenie ktorým poukážete na váš štýl. Ak sa vám nepáči nejaký kúsok a myslíte si, že je nie na nosenie, pravdepodobne by nemal byť vo vašom šatníku.

Čo alebo kto vás inšpiruje

Aký štýl si zvolíte nám určujú naše potreby alebo po čom túžime. Pri výbere oblečenia nás niekedy inšpirujú naši priatelia, celebrity, televízni hrdinovia alebo módni návrhári . Iným zdrojom inšpirácie sú módne časopisy alebo prístup na internet.

Pri triedení, nakupovaní a dopĺňaní letného alebo zimného oblečenia si vyžaduje vlastniť dostatok úložného priestoru. Vo firme FEDDOOR ponúkame sortiment šatníkov, vstavaných skríň, vešiakových  zostáv a iných produktov na mieru podľa vašich predstáv. Poradíme vám na adresách Bellova 7 v Liptovskom Mikuláši, na Komenského 8 v Košiciach, na 1.mája 4 v Poprade, alebo nám napíšte na info@feddoor.sk, zavolajte na tel. čísla 0907 221 197 , 0907 404 262 , 0905 601 167, prípadne si vyskladajte vstavanú skriňu na našej stránke v časti ONLINE NÁVRH-CENNÍK.