Premýšľate nad posuvnými dverami? Presvedčíme vás, že sú tým pravým pre vás

20190107095549_shutterstock_160726610.jpg

V našej domácnosti sú dvere obvykle len otvorom, ktorým prechádzame z jednej miestnosti do druhej. Častým problémom pri klasických dverách je, že pri zariaďovaní izby musíme rátať s voľným priestorom pre ich otváranie a zatváranie. 

Šetrenie miesta

Pre úsporu priestoru sa čoraz viac v menších bytoch začali využívať posuvné dvere. Nájdete ich aj v moderných interiéroch, kde dotvárajú celkový nadčasový dizajn, pôsobia elegantne a moderne. 

shutterstock_505105189.jpg

Ako sme už spomínali, najväčším dôvodom, prečo si vybrať posuvné dvere, je určite úspora priestoru. Ich otváranie a zatváranie prebieha len v rámci osi steny, na ktorej je zabudovaná pojazdná lišta. Sú teda správnou cestou, ak máte menší byt a potrebujete viac priestoru.

Variabilita priestoru

Posuvné dvere sú praktickým rozdeľovacím prvkom v interiéri. Vedia vytvárať variabilné priestory podľa vašich predstáv - otvorenými posuvnými dverami si prepojíte kuchyňu s obývacím priestorom omnoho viac než s klasickými dverami. Alebo naopak, zavretím posuvných dverí si viete vykúzliť intímnu atmosféru v spálni, či dokonca skryť pred nečakanou návštevou všetok neporiadok vo vstavanej skrini.

shutterstock_619718711.jpg

Otvorenými posuvnými dverami viete celý byt prevzdušniť, zväčšiť a presvetliť, kým zatvorenými dverami si nájde každý člen domácnosti svoj kúsok súkromia.

Bezbariérový prístup

Okrem toho ich veľkou výhodou, ktorú ocenia najmä rodičia malých ratolestí, je ich bezbariérovosť. Posuvné dvere nevyžadujú žiaden architektonický prvok na podlahe - ani prah, ani lišty. Tým pádom je pri otvorených dverách priechod úplne bezbariérový, čo zamedzí aj vznikom rôznych úrazov, napríklad zakopnutím. Zároveň sa s dverami, ktoré odsúvate alebo zasúvate, nemusíte báť ani toho, že by ste pri manipulácii s nimi ublížili niekomu, kto by stál za nimi.

Posuvné dvere sa hodia aj do veľkých priestorov, kde môžete pokojne využiť dvojkrídlové posuvné dvere.

shutterstock_1035662050.jpg

Upozorňujeme však, že cez posuvné dvere prenikne viac hluku než pri klasických dverách. Preto si dvakrát premyslíte, či ich využijete pri detských izbách, najmä ak máte malé deti, či na toalety a kúpeľne.