Pripravme si izby v dome na nový školský rok !

20230913084057_feddoor00005.jpg

Koniec prázdnin je časom kedy prichádza nový školský rok a je aj časom na nový začiatok, čistú myseľ a myšlienky. Pomôžeme vám vykročiť správnou nohou do tohto obdobia a poradíme vám niekoľkými tipmi na prípravu vášho domu.

Zorganizujte si predsieň

Príchodom detí zo školy, topánky, tašky, oblečenie a iné kúsky si odložia pravdepodobne do predsiene. Priestor sa stáva nepriehľadným a nevzhľadným, je to tak, povaha detí je už taká. Správna organizácia je najlepším spôsobom ako sa zbaviť tohto neporiadku. Premiestnite nepotrebné veci do regálov v garáži alebo do vstavaných skríň. To poskytuje viac priestoru pre použiteľné veci, čím uľahčuje ich skladovanie. Dôraz klaďte na to, aby ste sprístupnili všetko svojím deťom k policiam, šuplíkom, vešiakovým tyčiam a týmto si budú správne ukladať svoje veci.

feddoor00006

Usporiadajte vstavané skrine a šatníky svojich detí

Ako iste viete, že izby našich detí udržať bez neporiadku je veľmi náročné a je potrebné usporiadať ich šatníky. Zapojenie týchto mladých ku práci môže byť vzrušujúce. Poverte ich k činnostiam, ktoré vyžadujú málo práce, napríklad- odložením doplnkov, šatiek prípadne spárovaním ponožiek. Nech si samy vyberú, ktoré veci zostanú v skriniach a ktoré darujú alebo vyhodia. Vešanie navrhnite tak, aby deti ľahšie videli čo si oblečú do školy. Mimosezónne  oblečenie ukladajte na vyššie police a dovoľte im vybrať si, čo si oblečú. Aby sa deti mohli obliekať samy ,musia byť police a vešiakové tyče dostatočne nízko a prístupné.

Nástenné police

Oblečenie ste zorganizovali a zamerajte sa na knihy. Usporiadajte školské materiály a knihy podobne ako oblečenie. Nepotrebné knihy darujte ich miestnej knižnici alebo škole. Niektoré kúsky môžu ísť do domácej knižnice k iným zberateľským predmetom. Na policiach si nechajte miesto na knihy, ktoré práve čítate alebo ich uložte do knižnice na vystavanie svojej zbierky.

Usporiadajte si papiere

Zo školy si študenti nosia veľa papierov, potvrdení, prospektov, ktoré časom nepotrebujú a kopia sa. Ako sa vyhnúť  hromadením nechcených papierov, je pravidelne ich triediť, čo ponechať a čo vyhodiť. Pred začiatkom školy vytrieďte minuloročné papiere a ponechajte si tie dôležité kúsky, pretože ľahko by sa to zmenilo na nezvládnuteľnú kopu. Niektoré môžete použiť ako skicáky alebo použite ako baliaci papier na darčeky. Ak napriek tomu je ich veľa, odfoďte, alebo zoskenujte ich a uložte ich do počítača alebo na USB kľúč. Zabezpečte, aby sa vaše deti zbavili papierov tak, aby skončili v recyklačnom vreci alebo kontajneri.

feddoor00002

Štúdijný kútik

Každý študent potrebuje domáci priestor na štúdium a písanie si domácich úloh. Je mnoho spôsobov ako vytvoriť študovňu pre vaše deti. Stačí aj obmedzený priestor, nemusí to byť celá miestnosť. Postačí aj jedálenský stôl ako zóna na domáce úlohy. Jeden roh môžete premeniť na kanceláriu so stolnou lampou na prácu a akademické projekty. Staršie deti s náročnými úlohami potrebujú tichú izbu alebo môžu použiť vašu pracovňu. Aj detská izba postačí ako študovňa, v ktorej musí byť pohodlný stôl so stoličkou, police alebo vstavaná skriňa na odkladanie školských potrieb, kníh a pomôcok.

feddoor00007

Príchod nového školského roku vás núti preorganizovať svoj dom tak, aby vaše deti mali dobrý prístup k školským pomôckam. Uľahčite svojim ratolestiam školskú rutinu. Vo FEDDOORe sa špecializujeme na návrh, výrobu a montáž vysoko kvalitných vstavaných skríň a šatníkov na mieru. Poradíme vám na adresách- Bellova 7 v Liptovskom Mikuláši, Komenského 8 v Košiciach a v Poprade, alebo nám napíšte na info @feddoor.sk, zavolajte na tel. čísla – 0907 221 197, 0907 404 262 , 0905 601 167, prípadne si vyskladajte vstavanú skriňu v našom konfigurátore na stránke www.feddoor.sk v ONLINE NÁVRH-CENNÍK.