Starostlivosť o nábytok

20180521130043_starostlivostonabytok.jpg

Každý materiál v našom interiéri potrebuje vhodný prístup, aby odolal zubu času a vplyvu každodenného používania. Čím lepšiu starostlivosť mu poskytnete, tým dlhšie ostáva každý povrch v sviežom stave aj napohľad. V tomto blogu vám ponúkame pár tipov, ako sa čo najlepšie a najefektívnejšie starať o náš nábytok.

Pri údržbe dreveného nábytku pamätajte na nasledovné:

• drevo je citlivý povrch na vlhko, zaschnuté nečistoty a tekutiny. Hlavne ak nie je drevený povrch ošetrený lakovanou vrstvou. Na čistenie sa preto odporúčajú prípravky bez amoniaku, ktoré nenarúšajú povrch a nemenia farbu dreva.

• nahromadené vrstvy prachu stierajte čo najčastejšie. Vynikajúcou voľbou sú aj antistatické prípravky, ktoré špeciálne zamedzujú usádzaniu prachu.

• výborným spôsobom ošetrenia drevených povrchov je včelí vosk. Ten nielen že povrchy čistí, ale dodáva im aj rozžiarenie a prirodzený lesk.

• ak sa stane, že sa vám na drevo rozleje tekutina alebo nápoj, okamžite ich vytrite dosucha. Nikdy ich nenechávajte uschnúť. To by mohlo znamenať naozaj „predčasný dôchodok“ pre váš obľúbený kus nábytku.

• drevo je rovnako citlivé aj na vysoké teplo. Preto dbajte na to, aby ste mali pri podávaní horúceho nápoja alebo jedál vždy pripravené podložky. Ak položíte poháre či taniere s horúcim obsahom na drevo, môže na ňom zostať kruh, ktorého sa zbavíte už len veľmi ťažko.

• chráňte drevený nábytok pred priamym slnkom. Pôsobenie intenzívneho a častého slnečného žiarenia takisto postupne degraduje stav povrchu vášho nábytku.

Ako je to vo vašej domácnosti? Akými spôsobmi udržiavate svoj nábytok v dobrom stave vy? Podeľte sa s nami v komentároch.