Študentská izba

20180824103000_studentska4.jpg

Ak sa vaše dieťa premenilo na tínedžera, je načase zmeniť jeho hrací kútik na študentskú izbu. Vyhnite sa chybám a vytvorte mu osobný priestor, v ktorom sa bude cítiť príjemne.

Puberta je známa aj ako obdobie vzdoru, preto sa vyhnite zbytočným hádkam a snažte sa vypočuť aj názor toho, kto bude v izbe tráviť najviac času. Mladistvé názory možno s tými rodičovskými nesúhlasia, ale vo výsledku môžu ich nápady priestor dizajnovo zatraktívniť.

studentska3.jpg

Čo sa týka farebnosti napríklad u stien, vyhnite sa zbytočne bláznivým odtieňom. Siahnite po bielej alebo jemných farebných odtieňoch. Pubertiak si steny aj tak ozdobí podľa seba a presne vie, kde bude visieť jeho obľúbený plagát alebo športové vybavenie.

Myslite na dostatok úložného priestoru. Police, regály alebo čiastočne vstavaná skriňa pohltia dostatok vecí a nezaberú veľa priestoru.

studentska2.jpg

Nesnažte sa vášmu tínedžerovi nanútiť huňatý koberec na celú izbu argumentujúc: „v zime ti bude bez koberca chladno”. Tínedžeri nemajú čas upratovať svoju izbu každý deň. Myslite na to pri zariaďovaní a voľte ľahko udržateľné povrchy. Ušetrí to čas aj vám.

studentska6.jpg

Mladí ľudia spia v celku oveľa viac ako dospeláci, preto myslite aj na kvalitu ich spánku. Voľte pevné postele a kvalitné matrace, aby bol ich spánok čo najkvalitnejší. Zatienenie okien príliš hrubými a farebnými závesmi nie je úplne vhodné. Potom by sa možno váš tínedžer zobúdzal naozaj až poobede. Ľahké záclony alebo rolety sú ideálnym riešením.

studentska1.jpg

Puberta je jedným z najsociálnejších období života. Tínedžeri sa obklopujú priateľmi a radi sa navzájom navštevujú. Vytvorte preto priestor aj pre nich a preukážte vášmu dieťaťu dôveru. Vytvorte mu kútik presne podľa jeho predstáv.

S našimi tipmi zariadite vášmu študentovi izbu snov. Ak si k tomu spoločne sadnete a vypočujete sa navzájom, môže z toho vzniknúť príjemné rodinné popoludnie. Tak hurá do premýšľania!