Trendy v bývaní 2019

20190128102358_7.jpg

Trendy v interiérovom dizajne pre rok 2019 kombinujú prírodné prevedenia a výrazné farby. Túžite po bývaní, ktoré kráča s dobou a je jednoducho in? Ste na správnej adrese - poradíme vám, čo bude „letieť” v roku 2019 v každej domácnosti.

3.jpg

Interiérové farby pre rok 2019

Pri zariaďovaní svojich domácností stavte v roku 2019 na prírodné farby, ktoré ovládli interiérový dizajn. Ideálnou farbou je tmavá zelená, ktorá výborne poslúži ako dominantná farba, napríklad pri výbere farby stien, ale aj ako doplnková farba - stoličky so zeleným poťahom k drevenému stolu. Okrem naturálneho nádychu je zelená farbou nádeje, mala by teda na vás a ďalších členov domácnosti pôsobiť pozitívne a upokojujúco.

6.jpg

Už v roku 2018 sa na interiérových doplnkoch objavovala žiarivo žltá farba a jej popularita v tomto roku isto neklesne. Farebnú veselú domácnosť podčiarkne aj ďalšia farba, ktorá sa podľa interiérových dizajnérov prebije do domácností - výrazná červená.

10.jpg

Pre ľudí, ktorí preferujú jemnejšie farebné prevedenia, odporúčame staroružovú farbu, ktorá sa stane novou neutrálnou farbou pre rok 2019. Jej možnosti kombinovania s inými farbami sú takmer neobmedzené, netreba sa báť vyskúšať ju kombinovať so sivou, čiernou či zelenou farbou.

 Dve farebné prevedenia kuchýň

Priestorom, v ktorom sa najčastejšie stretáva celá rodina, je kuchyňa. Možno aj preto budú v roku 2019 štýlové dve farby, ktorými môžete zariadiť vašu kuchyňu. Jednou z interiérových farieb roka je matná čierna, ktorú okrem kuchýň nájdete aj v kúpeľniach. Zabudnite na svetlé kuchynské linky a stavte na tmavé matné odtiene, ktoré sa síce ťažšie čistia, ale nevidno na nich žiadne odtlačky rúk.

4.jpg

Druhou farbou, ktoré v domácnostiach nájdete častejšie než čiernu, je prírodná zelená farba a vzor palmových listov.

Mali ste vždy zálusk zladiť si kuchyňu v dvoch farbách? Poteší vás rozbehnutý rok 2019, ktorý do popredia dáva dvojfarebné kuchynské linky a skrinky. Skombinujte napríklad trendovú zelenú so svetlosivou. 

11.jpg

Ukrytý poklad v podobe priestorného úložiska

V rámci nábytku prevládajú v interiérovom dizajne jednoduché, minimalistické a čisté línie. Aby sme však takýto dojem v domácnosti, v ktorej dennodenne fungujeme, žijeme a máme v nej aj svoje veci, potrebujeme vymyslieť praktické úložné priestory - skryté odkladacie priestory. Ideálnym kusom nábytku sú preto vstavané skrine, ktoré poskytnú veľký úložný priestor bez toho, aby na seba pútal pozornosť.

 9.jpg

Interiérové dekorácie

Geometrické vzory a pásiky - nájdete ich na dekách, kobercoch, obliečkach aj iných doplnkoch do interiéru. A môžeme vám sľúbiť, že tak skoro sa s nimi ani nerozlúčime

8.jpg

Tradičné materiály

Rok 2019 okrem prírodnosti a farebnej hravosti hlási aj návratom k tradičným materiálom - brúsený mramor, prírodné drevo, leštený betón či kameň. Ak vám vaše dispozičné a technologické parametre domácnosti nedovolia použiť kamenný obklad, stavte na tapety s motívom.

5.jpg

Veľkej obľube sa stále bude tešiť aj rustikálny štýl domácností.

2.jpg

Technologické vychytávky

Nadšencom hi-tech technológií v rámci interiérových trendov pre rok 2019 dávame do pozornosti tzv. smart zrkadlá. Okrem LED osvetlenia disponujú funkciou bluetooth, vďaka čomu ich viete spárovať s vaším smartfónom alebo laptopom. Komfort v kúpeľni okrem osvetlenia doplnia napríklad možnosťou počúvať obľúbenú hudbu.

Toto sú trendy pre rok 2019, ktoré, samozrejme, nie sú povinné pre nikoho z nás. Každá domácnosť by mala byť presne taká, aby sa v nej cítili vynikajúco jej obyvatelia, ktorým slúži ako domov.

1.jpg