V akom štýle bývate vy?

20200529115356_depositphotos_231960726_xl-2015.jpg

Štýl nábytku po celom svete sa líši, rovnako ako ľudia. Od Francúzka cez Čínu, až po trend udávajúcu Škandináviu. Jednotlivé štýly sú ovplyvnené históriou, kultúrou a progresom tej, ktorej krajiny.

V akom štýle bývate vy?

FRANCÚSKO

S Francúzskom je neodmysliteľne spätý provensálsky štýl - zmes noblesy, nehy a levandule. Tento štýl je inšpirovaný viac prírodou, kde sa miešajú rôzne materiály, textúry a zachováva sa paleta farieb vychádzajúca z farebnosti kvetov a stromov.

Depositphotos_131407110_xl-2015.jpg

Nábytok vyrobený vo francúzskych dielňach má svoju dušu a svojský vzhľad. Takýto vzhľad má osobitý charakter, ktorý je postavený na dôraznom a dôslednom spracovaní najmenšieho detailu.

Alfou a omegou je precízna rezbárska a stolárska práca postavená na drobnostiach.

Depositphotos_93731126_xl-2015.jpg

Štýlové kovové doplnky (úchytky, madlá , nožičky …) nabudzujú pri pohľade na tieto kúsky nábytku pocit jedinečnosti a pompéznosti.

INDIA

Hľadáte spôsob, ako si vytvoriť vo vašom príbytku príjemnú a harmonickú atmosféru? Indický nábytok má nádych exotiky ktorý približuje atmosféru ďalekého východu, spestrí bývanie, ale aj vytvorí neopakovateľnú atmosféru plnú farieb a kontrastov. Je zo všetkých ostatných štýlov ten najpestrejší.

Depositphotos_48614865_xl-2015.jpg

Kombinácia farieb je hlavným špecifikom pri jeho zhotovovaní. Ak je správne zvolená ich kombinácia, výsledným efektom je pocit harmónie a pocit tepla. Masívne drevo, ktoré je vyrezávané rôznymi vzormi a ornamentami je základný materiál výroby ich nábytku. Nábytok z palisandra a manga patrí medzi najžiadanejšie a podtrhnuté ručnou výrobou získate originálny, pestrý „kúsok“.

ČÍNA

Nábytok Číny je veľmi špecifického štýlu. Je jedinečný kombináciou drevorezby, spojov a výberom dreva. Je jednoduchého štýlu v princípe „ menej je viac „ 

Depositphotos_182259704_xl-2015.jpg

Špecifickým a najpoužívanejším materiálom je ratan. Čínsky nábytok je obohatený maľbami- čínskymi postavami, kvetmi, prírodnými scenériami, ktoré sú často obohatené zlatou farbou.

masivni-nabytok-seria-baron.jpg

ŠKANDINÁVIA

Škandinávsky nábytok je veľmi svetovo obľúbený. Je praktický a navodzuje pocit elegancie a útulnosti.

Depositphotos_224674154_xl-2015.jpg

Má čisté línie a minimalistický design. Jeho svetlý príjemný vzhľad dopĺňajú kombinácie pestrých farieb. Tento nábytok si doslovne pýta rôzne doplnky (vázičky, lampy, svietidlá, vankúše, deku….) veselších farieb.

Depositphotos_202684762_xl-2015.jpg

Akýkoľvek štýlom sa rozhodnete ísť, pomôžeme vám. Vytvorte si originály vášho domova pomocou nábytku a mieru od Feddoor.