Vešiaková stena - šikovný pomocník

20181105122108_shutterstock_411397819.jpg

Vstup do každej domácnosti patrí medzi najvyťaženejšie priestory. Každý člen rodiny musí predsieňou či vstupnou chodbou prísť aj odísť, vyzuť sa, vyzliecť, zložiť si tašku. Nehovoriac o tom, keď prídu hostia, pre ktorých je potrebné nájsť miesto na zloženie sa.

Preto je vhodné zvoliť si praktické, úsporné a premyslené priestorové usporiadanie tejto prechodnej izby. Keďže je „miestom prvého kontaktu” s domácnosťou, mala by zároveň pôsobiť príjemne  a odrážať osobnosti tých, ktorým prináleží.

Nábytok, ktorý v predsieni nesmie chýbať

Medzi základné vybavenie predsiene patrí jednoznačne úložný priestor - komoda, skrinka na topánky či police. Kombinujte otvorené aj uzavreté skrine tak, aby ste mali možnosť niektoré doplnky v prípade nutnosti, pred nečakanou návštevou, schovať, ale aby ste mali základné veci, ako kľúče, dáždnik či slnečné okuliare, po ruke. V žiadnej predsieni by nemalo chýbať zrkadlo, ktoré vstupné priestory opticky zväčší.

shutterstock_1162454917.jpg

Variabilita vešiakovej steny

Praktickým a šikovným pomocníkom v rámci priestorov pre ukladanie vecí je vešiaková stena. Môže poslúžiť jednoúčelovo - len ako vešiak na oblečenie, ale ak vám to priestor dovolí, vešiaková stena môže byť aj viacúčelová. Voľba je už len na vás - či využijete prepojenie vešiakovej steny so skrinkou na topánky, ktorá môže slúžiť aj na sedenie, alebo si vyberiete vešiakovú stenu so vstavaným zrkadlom.

vešiaková stena + botník na mieru,chodba,  dreveoedekor - buk + limetka, Liptovský Ján.jpg

Ak sa rozhodnete pre vešiakovú stenu podľa vlastných predstáv a možností, nebojte sa kombinovať vešiakovú stenu s otvorenými policami, skrinkami na topánky s vyklápacími dvierkami, lavicou na sedenie - tak, aby vyhovovala vám a vašim potrebám.

Pozor na ladenie

Dôležité pri výbere je však prihliadať na materiálové prevedenie vešiakovej steny, aby ladila s inými kusmi nábytku v predsieni. Vaším cieľom predsa je, aby ste si z predsiene vytvorili nielen skvelý ukladací priestor, do ktorého sa nebudete hanbiť pozvať hostí, ale zároveň aj útulnú vstupnú bránu do domácnosti.