Vianoce v pohode a pohodlí vášho domova

20191219112434_vianocefeddoor.jpg

Najkrajšie sviatky roka sa nezadržateľne blížia a bohužiaľ so sebou prinášajú aj trochu toho sviatočného stresu. Krátky vianočný manuál pre bezproblémové zvládnutie tejto veľkej vianočnej výzvy vám zaručene pomôže.

5.jpg

Darčeky

Vianoce oslavuje takmer každý z nás . Ľudia trávia viac času s rodinou a priateľmi. Nakupovanie darčekov je tiež neodmysliteľnou súčasťou predvianočného zhonu. Každý chce darčekom potešiť manželku, deti, starých rodičov alebo priateľov. Darčeky vyberáme s láskou a dôraz kladieme na to čo koho skutočné poteší. Darčeky sú nakúpené, ale problém je kde ich schovať pred zrakmi našich najbližších, väčších, či menších, všetci radi zažívajú ten sladký moment prekvapenia. Jedným z riešení je najvyššia sezónna polica vstavanej skrine pre objemnejšie darčeky. Tie menšie šupneme do spodne zásuvky nočného stolíka, kde si počkajú na veľký deň D.

1.jpg

Potraviny

Nie len nakupovanie darčekov je povinnou jazdou Vianočných sviatkov, ale sú to predsa aj sviatky hojnosti,  kedy sa stretáva celá rodina. Nakupujeme oveľa viac potravín a robíme si zásoby, pretože na štedrom stole nesmie chýbať voňavá kapustnica, ryba, zemiakový šalát, ovocie, či oplátky z medom. Samozrejme všetko čo na stôl dáme nevieme ani pri najväčšom apetíte spapať. Zvyšné potraviny skladujeme v chladničke, alebo ich ukladáme na police v komore...každé miestečko je v tento čas dokonale zapratané.

2.jpg

Dekorácie

Aké by to už boli Vianoce bez vianočnej výzdoby ? Začiatkom Vianoc rozumieme obdobie Adventu, ktoré začína štvrtou nedeľou pred Štedrým dňom. Hlavnou dekoráciu tohoto obdobia je Adventný veniec  so vždy zelených vetvičiek, na ktorom sú štyri sviečky. Tieto sviečky symbolizujú-pokoj, lásku, vieru a nádej. Súčasťou vianočnej výzdoby sú vianočné gule v rôznych veľkostiach a farbách .Nie len gule, aj iné ozdoby z prírodných materiálov ( prírodné- sušené kolieska jabĺčka, pomaranča, badián, škorica , šišky ...) patria k vianočnej výzdobe. Vianočný stromček sa nezaobíde bez  ligotavých jedno- viacfarebných svetiel. Už dávno svetielka nepatria len na stromček . Balkón alebo záhradu môžete vyzdobiť vonkajším vianočným osvetlením. Malý gýč patrí k Vianociam a fantázii sa medze nekladú.

4.jpg

Celú vianočnú výzdobu nezabudnite odložiť do voľných políc vstavanej skrine alebo na voľné police v garáži.

3.jpg

Akokoľvek, majme na pamäti, že sú to predovšetkým sviatky pokoja a pohody, tak pokojne, pohodovo a v kruhu svojich najbližších, v pozadí blikajúcich svetielok a veríme, aj padajúceho snehu nasávajte túto prekrásnu sviatočnú atmosféru.