Využite funkčne všetky priestory predsiene

20180725091405_shutterstock_746585668.jpg

Vstupná miestnosť do vášho domova je tým prvým, čo si všimne každá návšteva. Preto je v nás túžba zariadiť ju štýlovo. Na druhej strane je to aj miestnosť, v ktorej sa kumulujú naše každodenne nosené veci - oblečenie, topánky, dáždniky, slnečné okuliare, pokrývky hlavy, kočík, korčule... Ako teda spojiť praktickosť a štýlovosť v predsieni?

pd1.jpg

Najprv si treba uvedomiť, že aj keď je predsieň  priestorom, kde uskladňujete všetko možné, môžete sa ju zariadiť tak, aby vyzerala usporiadanie. Potom je to už len krôčik k tomu, aby vyzerala elegantne.

Pri zariaďovaní predsiene sa snažte získať veľké úložné odkladacie priestory. Vďaka nim potom môže predsieň pôsobiť jednoducho, upratane a priestranne. Oproti množstvu menších skriniek, komôd či botníkov bude vytvárať dojem prepchatého priestoru.

shutterstock_746585668.jpg

Praktický úložný priestor

Správnou voľbou v predsieni je vstavaná skriňa, ktorá poskytne dostatok priestoru a prehľadné rozmiestnenie v úložnom priestore. Keďže každá chodba je iná, budete ju najskôr potrebovať vyrobiť na mieru. Pri zadávaní vonkajších rozmerov či typu materiálu si rozvrhnite aj vnútorný odkladací priestor vstavenej skrine. Vďaka tomu si viete prakticky vyriešiť úložné priestory pre topánky, vešiak na bundy, zásuvky na kabelky či zimné čiapky.  

vs typ 3.jpg

Pri plánovaní vstavanej skrine si môžete vybrať z dvoch typov otvárania - klasické skriňové dvere či posuvné. Posuvné otváranie vstavaných skríň je praktickejšie a jednoduchšie na manipuláciu. Okrem toho šetrí aj priestor, pretože vstavaná skriňa s posuvnými dverami nepotrebuje vymedzený priestor na otváranie. To vám môže pomôcť aj pri udržiavaní poriadku v predsieni. Stačí malá komplikácia a dobre viete, že niektorí z členov vašej domácnosti radšej zhodí svoju bundu niekam inam.

Ak disponujete predsieňou s vysokým stropom, odporúčame využiť aj priestor nad hlavou. Do stropnej skrinky však odkladajte sezónne veci, ktoré na istý čas nebudete potrebovať, keďže je trochu ťažšie dostupná.

Možno sa to nezdá, ale aj domácnosti s veľkými a priestrannými predsieňami môžu mať problém, najmä čo sa týka udržiavania poriadku. Všetko využívané oblečenie či obuv skryje šatník.

Odolné materiály aj optické zväčšenie priestoru

Do predsiene voľte ľahko čistiace a odolné materiály, keďže je to priestor domova, ktorým musí prejsť každý. Ak si ju chcete opticky zväčšiť, využite zrkadlo. Okrem ilúzie optického priestoru oceníte aj možnosť skontrolovať sa predtým, než vyjdete von. Podobne môžete voliť aj farebné prevedenie predsiene - najmä studené, bledé a vzdušné farby.

pd2.jpg

Ak máte malé deti, najmä tie poteší taburetka, lavička či stolička, na ktorej sa budú po prvýkrát učiť zaväzovať si šnúrky.

Nech sa už rozhodnete pre akékoľvek úložné priestory vo vašej predsieni, myslite na to, že predsieň by mala odrážať atmosféru a štýl celého vášho domova, ktorý zas, ak sa nemýlime, odráža osobnosť vás a vašich najbližších. Nech sa teda predsieň domácnosti páči najmä jej členom.