Zlaďte svoju vstavanú skriňu s interiérom

20190219144021_shutterstock_629966924.jpg

Vstavané skrine sú hitom v interiérovom dizajne už dlhú dobu.

Ponúkajú možnosť maximálneho využitia priestorov v domácnosti - od podlahy až po strop. Vďaka výrobe na mieru sami rozhodnete, aké vnútorné usporiadanie a členenie má mať vaša skriňa, aby bám vedela efektívne slúžiť. Jednou z najväčších výhod je aj možnosť ukryť vo vstavanej skrini drobný neporiadok či nevyžehlené veci pred návštevou. Preto sa hodí do spoločných priestorov domácností, ako je chodba alebo predsieň, ale aj do spální a detských izieb.

shutterstock_705469972.jpg

Široká variabilita prevedenia a dispozičných riešení vstavaných skríň však niekomu môže spôsobiť aj problémy rozhodnúť sa. Ako postupovať pri výbere vstavanej skrine tak, aby vám ladila s domácnosťou a priniesla úžitok?

Miesto a dispozičné riešenie skrine

Ako prvé je potrebné určiť si miesto, kde má vstavaná skriňa stáť. Najvýhodnejšími priestormi sú také, ktoré sú z oboch strán ohraničené stenami, vďaka čomu ušetríte na materiáloch. Okrem toho je dôležité zohľadniť aj priestor pred vstavanou skriňou - aby ste sa do nej vedeli dostať bez problémov, vyťahovať šuflíky, vyberať z nej veci.

shutterstock_705159313.jpg

Samostatnou kapitolou sú rozmery vstavanej skrine. Výšku skrine obmedzuje strop, ktorý predstavuje prirodzené priestorové ukončenie úložného priestoru a predstavuje ďalšiu úsporu materiálov. Hĺbka skrine by nemala byť príliš veľká, aby sa vám zo šatníka nestala Narnia, ale ani príliš úzka, aby ste nemali problém s odkladaním oblečenia na vešiaky.  Optimálna hĺbka vstavanej postele je okolo 70 centimetrov, pričom 10 centimetrov predstavujú vodiace lišty.

Farebné a materiálové prevedenie

Pri kreovaní návrhu vlastnej vstavanej skrine berte do úvahy to, ako máte domácnosť zariadenú. Pokiaľ máte v celom byte rovnakú podlahu, laďte skriňu do podobného dreveného prevedenia, samozrejme, s istým rozdielom, aby ste vytvorili zaujímavú interiérovú kombináciu.

Ak máte v každej izbe iný typ podláh, vyberajte si materiálové prevedenie vstavanej skrine podľa miestnosti, v ktorej plánujete mať vstavanú skriňu.

Najčastejším prevedením vstavaných skríň v domácnostiach je dvoj alebo viacdverová kombinácia, pričom jedny z posuvných dverí sú zrkadlové. Zrkadlá opticky presvetlia a zväčšia akýkoľvek interiér, preto sa hodia do detských izieb aj predsiení. Okrem klasických dverí, ktoré rozdeľujú domácnosť na izby, asi neexistuje lepšie miesto na umiestnenie veľkého zrkadla než vstavaná skriňa. Vidieť sa od hlavy až po päty pred odchodom z domácnosti ocenia všetci členovia, nielen dámy.

Medzi interiérové trendy pre rok 2019 patria vzory, ktoré sa dostali aj na prevedenia vstavaných skríň v podobe fototapiet. Sú využiteľné v ktorejkoľvek izbe v domácnosti, ktorú oživia a dodajú jej štýl.

Vnútorné usporiadanie

shutterstock_686348962.jpg

Je síce pravdou, že vstavaná skriňa musí so zbytkom domácnosti ladiť najmä prostredníctvom vonkajších vlastností, jej vnútorné usporiadanie vás však poteší omnoho viac, keď bude navrhnuté presne podľa vašich potrieb.

Pri výbere vnútorného členenia skrine majte na mysli najmä to, čo bude skriňa ukrývať. Či má slúžiť ako šatník v spálni, úložný priestor topánok, búnd a doplnkov na chodbe alebo v nej chcete skrývať hračkové kráľovstvá vašich detí. Nakombinujte si podľa vašich potrieb police, zásuvky a priestor na vešanie.

S návrhom vašej dokonalej vstavanej skrine podľa vašich potrieb, predstáv a domácnosti sa pokojne obráťte aj na odborníkov. Okrem toho môžete využiť aj náš konfigurátor, v ktorom nájdete typizované riešenia vstavaných skríň, ale aj individuálne riešenia na mieru.