Posuvné dvere

Výhody posuvných dverí

Kvalitné posuvné dvere
Posuvné dvere môžu byť súčasťou vstavanej skrine, ako prechodové dvere, alebo môžu priestor predeliť. Dvere tvorí posuvný systém do ktorého je plošne vsadená výplň dverí. Výplne - sklo, zrkadlo, drevotrieska, tapeta, fototapeta, predelová lišta alebo kombinácia týchto výplni formou predelov. Ak je priestor tmavý alebo úzky, odporúčame zvoliť ako výplň dverí svetlejšie dekory- dreva ,skla alebo zrkadlo. Dvere sú nastaviteľné , dajú sa prispôsobiť nerovným stenám a podlahám.

Manipulácia s posuvnými dverami je takmer bezhlučná. Dvere pri otváraní a zatváraní sú vybavené tlmiacimi štetinami. Vniknutiu prachu do vstavanej skrine zabraňujú protiprachové štetiny, ktoré sa vertikálne lepia na zadnú stranu zvislého kovania dverí.
Posuvné dvere môžu byť súčasťou vstavanej skrine, ako prechodové dvere, alebo môžu priestor predeliť. Dvere tvorí posuvný systém do ktorého je plošne vsadená výplň dverí. Výplne- sklo, zrkadlo, drevotrieska, tapeta, fototapeta, predelová lišta alebo kombinácia týchto výplni formou predelov. Ak je priestor tmavý alebo úzky, odporúčame zvoliť ako výplň dverí svetlejšie dekory- dreva ,skla alebo zrkadlo. Dvere sú nastaviteľné , dajú sa prispôsobiť nerovným stenám a podlahám.

Manipulácia s posuvnými dverami je takmer bezhlučná. Dvere pri otváraní a zatváraní sú vybavené tlmiacimi štetinami. Vniknutiu prachu do vstavanej skrine zabraňujú protiprachové štetiny, ktoré sa vertikálne lepia na zadnú stranu zvislého kovania dverí.
pd1.jpg
Úplne vstavaná skriňa – ide o vstavanú skriňu ktorú nevidieť a je zabudovaná vo výklenku steny – nevstupuje do priestoru miestnosti – takáto skriňa zvyčajne nemá bočné dosky, uchytenie políc je priamo na steny výklenku -posuvné dvere takejto vstavanej skrine sú súčasťou priečky miestnosti.
Čiastočne vstavaná skriňa- vstavaná skriňa je ukončená bočnu doskou v priestore , druhý bok je na stene- pri tomto type skrine si ľubovoľne volíme šírku a výšku skrine- bočnú dosku môžeme doplniť otvorenými policami do priestoru.
Samostatné stojace skrine – je skriňa ktorej boky sú v priestore- môže priestor rozdeliť- môže obsahovať aj dno(spodnú dosku) aj zadnú stenu- dá sa premiestniť.
Rohové skrine – je ideálnym riešením pri nedostatku miesta(jednoizbový byt, chodba, predsieň)- viac úložného priestoru- volíme svetlejšie materiály- opticky zväčšujú a rozjasňujú priestor.
Podkrovné skrine – sú najvhodnejšie do podkrovných miestností so šikmými stenami- šikminy sú na boku alebo vzadu na stene- korpus aj posuvné dvere nie je problém prispôsobiť takým parametrom.
Atypické riešenia – sa vyrábajú výlučne na mieru- šikmé podkrovné skrine s posuvnými alebo otváracími dverami- využitie priestoru pod schodmi- využitie akéhokoľvek atypu na úložný priestor.