Vstavané skrine

Výhody vstavaných skríň

Vstavaná skriňa nám šetrí priestor, lebo sú v nej zakomponované posuvné a nie otváracie dvere do priestoru. Využitá je celá výška aj šírka priestoru od podlahy až po strop a od steny po stenu ,čím poskytuje väčší objem úložného priestoru.

Je vhodná do spálne, chodby, predsiene, detskej, obývacej alebo hotelovej izby, kúpeľne, kancelárií, špajze, technickej miestnosti či garáže, môžeme ju namontovať do akéhokoľvek kúta alebo výklenku.
Vstavaná skriňa v pracovni

využitie vstavanej skrine v priestore

Vstavaná skriňa v spálni
Slúži nám na odkladanie oblečenia, ale aj ako úložný priestor na prostriedky na údržbu domácnosti(žehliaca doska, vysávač, rebrík...).

Protiprachové tesnenie na dverách vstavanej skrine zabezpečujú ochranu oblečenia, ktoré sa neznehodnocuje prašením. Výber farieb a materiálov volí si zákazník sám čím je možnosť doladiť skriňu k nábytku v miestnosti. Cena vstavanej skrine býva častokrát rozhodujúca. Vhodne zvolený pomer ceny a kvality je to, čo rozhoduje o dlhodobej spokojnosti pri jej používaní.

Vybavenie vstavanej skrine

Možnosti vybavenia vstavanej skrine
Tu je potrebné porozmýšľať a zvážiť si čo budeme do skrine ukladať. Koľko priestoru potrebujeme na vešanie, aká bude ich výška a šírka. Zvoliť správny počet zásuviek a podľa jeho obsahu správne navrhnúť ich šírku, výšku a hĺbku.

Zásuvný systém zásuvky môže byť - klasický ložiskový, s tlmením alebo PUSH systém. Neoddeliteľnou súčasťou vnútorného vybavenia vstavanej skrine sú doplnky - vešiaková tyč, výsuvné vešiaky – na ramienka, na nohavice, na kravaty, na opasky, výsuvné košíky(drôtený program), sklopná tyč - pantograf.

Doplnky pre vstavanú skriňu

Ak je hĺbka vstavanej skrine menšia ako štandardne  60 cm - zvolíme výsuvný vešiak na ramienka na ktorý sa oblečenie vešia priečne, takto sa využije každý centimeter ktorý poskytuje vaša skriňa. Pantograf (sklopná tyč) – je riešením pre vešiaky vo vyššie uložených častiach vstavanej skrine čo umožňuje dobrý prístup k ramienkám.

Drôtené koše - výška, šírka a hĺbka sa dá prispôsobiť podľa potreby. Sú ideálne pre malé kúsky oblečenia (spodná bielizeň, doplnky). Vešiaky na kravaty a opasky - nám uľahčujú priehľadnosť a organizáciu vybavenia skrine. Výsuvný vešiak na nohavice - nám šetrí čas od zbytočného prežehlenia nohavíc, nohavice sú pripravené na nosenie.
Ponuka doplnkov vstavaných skríň
šatníková skriňa

Odborná rada spoločnosti Feddoor publikovaná v časopise Daibau


Šatníková skriňa (šatník) je miestom na odkladanie oblečenia, obuvi a iných vecí. Môžeme si ju kúpiť hotovú, v špecializovaných nábytkových salónoch, alebo si ju môžeme objednať u miestneho stolára. Skriňa môže byť voľne stojaca alebo vstavaná, o vstavanú skriňu je čoraz väčší záujem zákazníkov. Vstavané skrine sú väčšinou umiestnené medzi dvoma stenami alebo vo výklenkoch, alebo opreté o stenu s jednou stranou. V poslednej dobe je šatník s posuvnými dverami mimoriadne obľúbený a vyhľadávaný.Zobraziť článok

Úplne vstavaná skriňa


Ide o vstavanú skriňu ktorú nevidieť a je zabudovaná vo výklenku steny – nevstupuje do priestoru miestnosti – takáto skriňa zvyčajne nemá bočné dosky, uchytenie políc je priamo na steny výklenku -posuvné dvere takejto vstavanej skrine sú súčasťou priečky miestnosti.
Úplne vstavaná skriňa
Čiastočne vstavaná skriňa

Čiastočne vstavaná skriňa


Vstavaná skriňa je ukončená bočnu doskou v priestore, druhý bok je na stene- pri tomto type skrine si ľubovoľne volíme šírku a výšku skrine - bočnú dosku môžeme doplniť otvorenými policami do priestoru.

Samostatné stojace skrine


Je skriňa ktorej boky sú v priestore - môže priestor rozdeliť - môže obsahovať aj dno (spodnú dosku) aj zadnú stenu - dá sa premiestniť.
Samostatne stojaca skriňa
Rohová skriňa

Rohové skrine


Je ideálnym riešením pri nedostatku miesta (jednoizbový byt, chodba, predsieň) - viac úložného priestoru - volíme svetlejšie materiály - opticky zväčšujú a rozjasňujú priestor.

Podkrovné skrine


Sú najvhodnejšie do podkrovných miestností so šikmými stenami - šikminy sú na boku alebo vzadu na stene - korpus aj posuvné dvere nie je problém prispôsobiť takým parametrom.
Podkrovná skriňa
Atypicky riešené skrine

Atypické riešenia


Sa vyrábajú výlučne na mieru - šikmé podkrovné skrine s posuvnými alebo otváracími dverami - využitie priestoru pod schodmi - využitie akéhokoľvek atypu na úložný priestor.

Prečo si vybrať nás?

Vysoká kvalita spracovania

Ponúkame svojim klientom rozmanité materiály a sklá. Garantujeme kvalitu materiálov. Používame výhradne kvalitné výrobky, taktiež rakúskej firmy Egger, kvalitné hliníkové rámy, drevotriesky, lakované sklá a zrkadlá. Za slovenské ceny tak získate rakúsku kvalitu.

Priaznivá cena

Dlhoročné pôsobenie našej spoločnosti a upevňovanie obchodných vzťahov nám umožňuje ponúkať kvalitu za veľmi priaznivé ceny. Materiál dlhodobo nakupujeme u overených dodávateľov, preto vieme ponúknuť nižšie ceny ako konkurencia.

Individuálny prístup

Každá zákazka vyjadruje osobitý prístup a charakter práce. Každý zákazník má iné predstavy a každý priestor je špecifický, preto je každý náš „kúsok“ nezameniteľným originálom. Špecifikovanie požiadaviek a ich následná realizácia vedú našu prácu k úspechu.

Konfigurácia v našom e-shope

Využívame modernejšie spôsoby predaja. Na našej stránke si môžete ONLINE vytvoriť vstavanú skriňu podľa Vašich predstáv, okamžite získať cenovú ponuku a následne objednať. Máte možnosť zadať si Vami požadované rozmery a vybrať si z pestrej palety farieb drevodekorov.