Ako si navrhnúť vstavanú skriňu?

20190923110012_shutterstock_1164260305.jpg

Ak hľadáte praktické a priestorovo vhodné riešenie pre vašu domácnosť, určite by ste sa mali rozhodnúť pre vstavanú skriňu.

Maximálne využitý priestor, prevedenie podľa vašich predstáv a funkčný úkryt neporiadku pri nečakanej návšteve. Keďže vstavané skrine sú vyrábané na mieru, máte možnosť navrhnúť si nábytok presne podľa vašich potrieb a očakávania. Na čo by ste pri návrhu nemali zabudnúť a aké parametre musíte brať do úvahy?

 1. Miesta, kam iný nábytok nepasuje

Vstavaná skriňa zaplní ten priestor v domácnosti, ktorý máte problém vyplniť klasickým nábytkom. Môže ísť aj o priestor pod schodiskom, šikmou strechou či roh na chodbe. Samozrejme, veľa úložného priestoru poskytnú vstavané skrine, ktoré umiestnite pozdĺž celej steny.

vstavan† skriŚa v podkrov°Liptovskž J†n- Inga.JPG

2. Priestor pred skriňou

Pri výbere miesta zohľadnite aj priestor pred budúcimi posuvnými dverami. Ten by mal mať aspoň 50 centimetrov. Vďaka bezproblémovému prístupu budete môcť skriňu a celý jej priestor využívať na 100 %.

shutterstock_128374955.jpg

3. Šetrenie nákladov a využitie priestoru

Skriňu na mieru navrhujte od podlahy až po strop, aby ste využili aj „hluché” miesta v domácnosti, akým je priestor pod stropom. Ponúkne vám ďalší úložný priestor, napríklad na sezónne oblečenie. Ušetrí aj výdavky za materiály, keďže vstavaná skriňa bude zhora ukončená stropom. Podobne môžete navrhnúť aj bočné steny skrine - situujte ju medzi 2 steny.

2. Hĺbka skrine

Ak budete mať príliš hlbokú skriňu, veci uložené vzadu budú ťažšie dostupné, prípadne „sa stratia”. Príliš úzky úložný priestor však nemusí postačovať pre rozmernejšie veci. Preto pri výbere miesta a určovaní hĺbky vstavenej skrine myslíte na to, že minimálna hranica by mala byť 60 centimetrov. Pozor! Posuvné dvere a lišty hĺbke pridajú ešte ďalších 10 cm.

shutterstock_521640124.jpg

4. Materiál, ktorý ladí

Pri výbere vstavanej skrine sa riaďte farebným tónom miestnosti, kde bude. Keďže v ponuke Feddoor je široká škála materiálov - od jednofarebných dosák, reprodukciu drevín až po tapety. Nezabúdajte, že posuvné dvere vstavanej skrine môžu byť zrkadlové. Vďaka tomu opticky zväčšíte svoju domácnosť, čo určite oceníte.

Síce na prvý pohľad nevýrazná, ale dôležitá súčasť vstavanej skrine je aj rám. Najčastejšie sú na výber oceľové a hliníkové.

DSCN1621.JPG

5. Rozloženie podľa potrieb

Okrem možnosti navrhnúť si vstavanú skriňu zvonku je veľkým plusom možnosť zvoliť si aj vnútorné rozloženie úložného priestoru. Tak si môžete pripraviť dokonalé kráľovstvo na odkladanie vecí. 

Ideálne je mať v skrini police, priestor na vešanie, aj zásuvky. Pri všetkých variantoch si určite počet aj veľkosť. Ak odkladáte väčšinu oblečenia do políc a komínkov, dožičte si viac širších políc. Ak zas radšej oblečenie vešiate na vešiak, rozdeľte si skriňu zvisle 2 závesnými tyčami.

shutterstock_610778435.jpg

Svoju vysnívanú vstavanú skriňu si môžete vyskúšať navrhnúť aj na našej webstránke, stačí kliknúť na náš konfigurátor. Pre lepšiu predstavivosť vám odporúčame navštíviť aj náš blog, v ktorom približujeme 10 vstavaných skríň z našej dielne. Veľmi radi pomôžeme aj vám zrealizovať vašu predstavu, stačí sa nám len ozvať -  telefonicky 0905 601 167 alebo 0903 802 909, prípadne emailom na kosice@feddoor.sk.